Prawa ucznia

Mikołaj Wolanin
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Prawa ucznia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Od Autora: Uczniowie mają swoje prawa i obowiązki. Te gwarantuje im zresztą Prawo oświatowe. Co jednak ważne, nie ma jednego ustawowego czy określonego w rozporządzeniu ministra ds. edukacji katalogu tychże praw. Dlatego też autor postanowił napisać niniejszą monografię. Ma ona bowiem na celu zebranie w jednej publikacji praw ucznia, które są (lub mają być) powszechnie respektowane w polskich szkołach.
Książka opisuje prawne uregulowania praw ucznia, a następnie opisuje i wyjaśnia każde z nich, tłumacząc, jak uczniowie mogą z nich korzystać. Następnie przedstawiony zostaje stan dotychczasowych badań oraz badań własnych w zakresie wiedzy o prawach ucznia wśród uczniów oraz ich przestrzegania przez osoby, które są do tego zobligowane.
Temat staje się coraz bardziej aktualny. Uczniowie coraz częściej chcą tego, by ich prawa były przestrzegane (przykładami są facebookowe grupy dotyczące praw ucznia, których członkami są tysiące osób). Książka jest, z tego, co wiem, pierwszym w Polsce opracowaniem monograficznym o prawach ucznia i jako pierwsza wymienia katalog 13 praw, które powinny być każdemu uczniowi zagwarantowane. Książka ma na celu uświadomić jeszcze więcej osób w zakresie przysługujących im praw oraz poszerzyć wiedzę osób zainteresowanych tym tematem.
Monografia jest adresowana przede wszystkim do uczniów, by uświadamiać ich w przysługujących im prawach. Poza tym stosowne treści znajdą dla siebie również nauczyciele, dyrektorzy szkół, a także wszyscy inni zainteresowani tą kwestią. Z powodzeniem z publikacji korzystać też mogą naukowcy badający instytucję praw dziecka. Dzieci w większości przypadków są bowiem również uczniami.Data wydania: 2020-05-28
ISBN: 978-83-8095-836-4, 9788380958364
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza IMPULS
Stron: 114
dodana przez: oficynaIMPULS
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Mikołaj Wolanin Mikołaj Wolanin
Urodzony w 2002 roku w Polsce
W czasie pisania książki był absolwentem II Liceum Ogólnokształcącego im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu, a w chwili jej wydania – studentem pierwszego roku prawa na Uniwersytecie Warszawskim i prawa kanonicznego na Uniwer...

Pozostałe książki:

Obowiązki ucznia
Wszystkie książki Mikołaj Wolanin

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Prawa ucznia

21.11.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Książka autorstwa Mikołaja Wolanina pt. '' Prawa ucznia'' adresowana jest głównie do uczniów, a w szczególności, jakie obowiązują ich prawa, obowiązki w momencie, kiedy uczęszczają do szkoły. Książka ta składa się 3 rozdziałów, które uważam, że zostały bardzo dobrze w niej skonstruowane i omówione przez młodego autora. Mikołaj Wolanin w doskonał... {} Recenzja książki Prawa ucznia

@Anna30@Anna30 {}× 4

Moja opinia o książce

Opinie

@oficynaIMPULS
2020-10-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

Czytając wstęp napisany przez autorkę książki pt. Bliźnięta-pierwszy rok życia, czyli bobolotem do nieba i z powrotem Panią Joannę Maciejewską wydaną w formie pamiętnika byłam pod wielkim wrażeniem spojrzenia, jak wygląda życie rodziców, z perspektywy przygotowań się do bycia podwójnym rodzicami, zanim ich sympatyczne bliźnięta Samuel i Beniamin pojawią się na świecie.

Droga Pani Joanny nie wyglądała łatwo, gdyż pokonywała dzielnie szybkie i niełatwe dla niej decyzje związane z przebiegiem ciąży.

Dzięki towarzyszącej na każdym kroku obecności męża było jej raźniej znosić trud związany z ciągłym wyzwaniami pod względem zdrowotnym. Pani Joanna nie poddawała się nawet w chwili, kiedy miała chwilę zwątpień. Poznawała wiele młodych mam, które też jak ona były traktowane niegodnie jako przyszłe mamy.

Pani Joanna wraz z mężem Jakubem dzielą się z Czytelnikami swoją rodzinną historią, w której opowiada o swoich przeżyciach, wzlotach i upadkach, ale udowodnili, że pomimo wszystko miłość do bliźniąt to podwójne szczęście i radość.

To doskonale napisana książka, w której Czytelnik, rodzic znajdzie praktyczne porady, osobiste uwagi autorki i jej męża Jakuba z perspektywy bycia tatą bliźniąt, przebiegu wizyt lekarskich, przebieg ciąży bliźniaczej, poród oraz opisany barwnym językiem pierwszy miesiąc życia- dwunasty miesiąc życia, pierwsze urodziny.

Dla wielu Czytelników ta ksi...

{} | link |
@Anna30
2020-11-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Prawa ucznia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl