Prawica na manowcach

Patrick J. Buchanan
2 /10
Ocena 2 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Prawica na manowcach
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
2 /10
Ocena 2 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

"Pod koniec dziewiętnastego wieku Wielka Brytania zdawała się akceptować pogląd, że pieniądze oznaczają dobrobyt, a finansowy prymat jest istotniejszy od przemysłowej potęgi. Podtrzymując światowy system handlu, którego była twórcą, poświęciła na jego rzecz własne narodowe interesy, podobnie jak my, Amerykanie, poświęcamy je teraz na ołtarzu Molocha nowoczesności i gospodarki globalnej. Gdybyśmy jednak mieli wskazać jedną i najważniejszą przyczynę upadku Imperium Brytyjskiego, bez wątpienia była nią wojna. Wojna burska była brytyjskim Wietnamem. Przyniosła ona utratę wiary w wyższość brytyjskiej cywilizacji i doprowadziła do upowszechnienia się heretyckiego poglądu, że z moralnego punktu widzenia nie można dłużej bronić Imperium Brytyjskiego, które odmawia kolorowym prawa do samostanowienia." - fragment.
Tytuł oryginalny: WHERE THE RIGHT WENT WRONG
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-922896-0-9, 9788392289609
Wydawnictwo: Wektory
Kategoria: Podręczniki
Stron: 252

Autor

Patrick J. Buchanan Patrick J. Buchanan
Urodzony 2 listopada 1938 roku w USA (Waszyngton)
Patrick Joseph Buchanan – amerykański konserwatywny polityk i publicysta. Syn Williama Baldwina Buchanana i Catherine Elizabeth (Crum) Buchanan. Jego ojciec był pochodzenia szkockiego, angielskiego i irlandzkiego, a matka niemieckiego. W 1992 i ...

Pozostałe książki:

Dzień sądu czyli jak pycha ideologia i chciwość niszczą Amerykę Samobójstwo supermocarstwa Churchill, Hitler i niepotrzebna wojna. Jak Wielka Brytania straciła swoje imperium, a Zachód stracił świat
Wszystkie książki Patrick J. Buchanan

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Prawica na manowcach? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Zorg
2020-10-02
2 /10

Słuszne spostrzeżenia (np. o tym, że prawo Sądu Najwyższego USA do interpretowania Konstytucji nie znajduje w niej uzasadnienia) przeplatane z zupełnie dowolnymi. Wiedza Buchanana o carskiej Rosji jest niestety żadna. Z udawanym znawstwem pisze mniej więcej tak: ci co walczyli z caratem to protoplaści dzisiejszych terrorystów (s. 99).

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Prawica na manowcach. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl