Prawo europejskie

Michael Ahlt
Prawo europejskie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Seria ta stanowi kanon wiedzy niezbędnej każdemu studentowi prawa do zdania egzaminu. Podręcznik "Prawo europejskie" stanowi znakomitą pomoc w zdobywaniu wiedzy na temat m.in.: instytucji Wspólnoty Europejskiej, źródeł prawa wspólnotowego, systemu ochrony prawa. Czwarte wydanie uwzględnia postanowienia Traktatu z Nicei i Traktatu akcesyjnego oraz najnowsze orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości i Sądu Pierwszej Instancji. W podręczniku przedstawiono także zagadnienia związane ze stosowaniem prawa wspólnotowego w Polsce. Podręcznik uwzględnia zasadnicze postanowienia Traktatu konstytucyjnego. Dr Michael Ahlt - były sędzia w Oberlandesgericht w Dreźnie, pracował w Trybunale Sprawiedliwości Wspólnot Europejskich w gabinetach sędziego Hirscha i sędzi Colneric, wykładowca prawa europejskiego, obecnie jest sędzią w Bundesgerichtshof. Dr Maciej Szpunar - adiunkt w Katedrze Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego Uniwersytetu Śląskiego, ukończył studia podyplomowe na Wydziale Prawa Kolegium Europejskiego w Brugii, odbywał staże naukowe m.in. na Uniwersytetach w Cambridge i w Licge oraz praktykę w Sądzie Pierwszej Instancji Wspólnot Europejskich, jest adwokatem.
ISBN: 978-83-7387-423-7, 9788373874237
Wydawnictwo: C.H.Beck
Kategoria: Prawo
Mamy 4 inne wydania tej książki

Autor

Michael Ahlt
Urodzony 12 maja 1943 roku w Czechach (Praga)
Dr Michael Ahlt - były sędzia w Oberlandesgericht w Dreznie, pracował w Trybunale Sprawiedliwości Wspólnot Europejskich w gabinetach sędziego Hirscha i sędzi Colneric, wykładowca prawa europejskiego, był sędzią w Bundesgerichtshof.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Prawo europejskie aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Prawo europejskie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl