Prawo finansów publicznych sektora samorządowego

Wiesława Miemiec, Marcin Miemiec, Krystyna Sawicka
Prawo finansów publicznych sektora samorządowego
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Podręcznik zawiera aktualne i kompleksowe omówienie wszystkich aspektów związanych ze stanowieniem oraz stosowaniem prawa finansów samorządowych z uwzględnieniem regulacji prawa unijnego i krajowego, rozstrzygnięć nadzorczych regionalnych izb obrachunkowych i sądów administracyjnych oraz literatury przedmiotu.W książce przedstawiono najważniejsze zagadnienia systemu finansowego jednostek samorządu terytorialnego, w tym:* zasady, zakres i strukturę tego systemu;* gospodarkę budżetową z uwzględnieniem wszystkich etapów procedury budżetowej;* dochody i wydatki jednostek samorządu terytorialnego;* dług i deficyt ze szczególnym uwzględnieniem indywidualnego wskaźnika zadłużenia, który trzeba wyliczyć od 2013 r.;*sprawozdawczość, nadzór i kontrolę nad jednostkami samorządu terytorialnego;* odpowiedzialność za naruszenie dyscypliny finansów publicznych.Publikacja przeznaczona jest dla studentów oraz doktorantów prawa, administracji i ekonomii. Zawarte w opracowaniu wskazówki dotyczące prawidłowego interpretowania i stosowania przepisów prawa będą przydatne pracownikom jednostek samorządu terytorialnego i regionalnych izb obrachunkowych.  
Data wydania: 2013
ISBN: 978-83-264-4271-1, 9788326442711
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
Seria: Seria akademicka
Stron: 311
dodana przez: Mirko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Prawo finansów publicznych sektora samorządowego aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Prawo finansów publicznych sektora samorządowego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl