Prawo międzynarodowe publiczne

Jerzy Pieńkos
Prawo międzynarodowe publiczne
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Niniejsze opracowanie jest w zamierzeniu autorskim przeznaczone w zasadzie do nauki prawa międzynarodowego. Jest jednak zarysem wykładu tego przedmiotu z myślą nie tylko o studentach. Celem tego podręcznika jest prezentacja prawnego obramowania współczesnej społeczności międzynarodowej. Nie jest natomiast zadaniem tego opracowania opis prawa materialnego mającego zastosowanie do różnych dziedzin prawa międzynarodowego; takie przedsięwzięcie wymagałoby bowiem znacznie większej objętości i przekraczałoby kompetencje autora.Mówiąc skromniej, ta praca prezentuje raczej metodę pozwalającą na zrozumienie istoty i natury prawa międzynarodowego. Zamierza ukazać anatomię, fizjonomię i patologię stosunków międzynarodowych regulowanych przez prawo międzynarodowe. Byłoby niemożliwe zrozumienie aktualnego stanu prawa międzynarodowego i jego roli we współczesnych stosunkach międzynarodowych, gdyby nie ukazano jego ewolucji w społeczności międzynarodowej, stanowiącej jej naturalne otoczenie. Stąd znaczenie, jakie autor przywiązywał do historycznych uwarunkowań tego prawa, tzn. osadzenia go - tam, gdzie było to konieczne - w realiach historycznych. (z Przedmowy)
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-7333-357-4, 9788373333574
Wydawnictwo: Kantor Wydawniczy Zakamycze
Mamy 2 inne wydania tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Prawo międzynarodowe publiczne? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Prawo międzynarodowe publiczne. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl