Probacja. Resocjalizacja z udziałem społeczeństwa

Andrzej Bałandynowicz
Probacja. Resocjalizacja z udziałem społeczeństwa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka stanowi cenną pozycję kryminologiczno - penitencjarną, której myślą przewodnią jest wypracowanie teorii sprawiedliwego i skutecznego karania w oparciu o zróżnicowany katalog środków penalnych, przy poszanowaniu podstawowych praw człowieka. Dzieło cechuje interdyscyplinarne spojrzenie na zagadnienia związane z sensem kary kryminalnej oraz wnikliwe i trafne analizy, przy wykorzystaniu niezwykle bogatej, wieloaspektowej literatury przedmiotu. Autor zwraca uwagę na znaczenie roli środowiska lokalnego i istniejących w nim więzi, celem doprowadzenia przestępcy na właściwą drogę życia oraz wskazuje możliwość zapełnienia luki w prawie umiejscowionej pomiędzy izolacją więzienną a probacją. Ponadto, przełamuje - występujący jeszcze w Polsce - sposób myślenia, polegający na tym, iż przestępstwa o tej samej wadze i osoby o zbliżonej karierze kryminalnej powinny być traktowane w sposób identyczny. Niniejsza praca ma niewątpliwe wysokie walory poznawcze i naukowe. W pełni zasługuje na publikację oraz możliwość przedstawienia zawartych w niej przemyśleń jak najszerszemu gronu specjalistów z zakresu więziennictwa. Jest nieocenionym źródłem wiedzy dla studentów kształcących się w dziedzinie nauk takich jak resocjalizacja, praca socjalna, prawo czy socjologia i powinna jak najszybciej zostać uznana za jedną z lektur obowiązkowych.
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-60201-19-0, 9788360201190
Wydawnictwo: Prawo i Praktyka Gospodarcza Sp. z o.o.
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Probacja. Resocjalizacja z udziałem społeczeństwa nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Probacja. Resocjalizacja z udziałem społeczeństwa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl