Projektowanie serwisów WWW. Standardy sieciowe. Wydanie III

Ethan Marcotte, Jeffrey Zeldman
Projektowanie serwisów WWW. Standardy sieciowe. Wydanie III
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Jak to się robi z pomocą mistrza


Poznaj przyszłość standardów sieciowych
Stosuj skuteczne zasady pracy z nowoczesnymi przeglądarkami
Naucz się eliminować problemy i ciąć koszty


Przewodnik po standardach autorstwa Jeffreya Zeldmana ponownie kontratakuje! Trzecie wydanie udowadnia, że to wciąż najważniejsza książka dla wszystkich projektantów, którzy chcą tworzyć nowoczesne i funkcjonalne witryny - błyskawicznie się wczytujące, trafiające do masowego odbiorcy i tanie w utrzymaniu. Do nowej, zaktualizowanej wersji dodano niezwykle przydatne informacje o usprawnieniach, a także wyzwaniach, jakie stoją przed projektantami pracującymi w nieustannie zmieniającym się środowisku standardów sieciowych.W tym wydaniu książki znajdziesz informacje na temat tego, jak za pomocą standardów rozwiązywać problemy powstające w wyniku stosowania starych sposobów projektowania witryn WWW. Dowiesz się także, jak stare i nowe standardy przekształcają internet w dynamiczną platformę do tworzenia solidnych, dostępnych aplikacji oraz pięknych i łatwych do odnalezienia treści. Przeczytasz też o tym, jak zapowiada się przyszłość standardów sieciowych.
Prezentacja języków XHTML, HTML 5, CSS.
Zasady tworzenia strukturalnego, semantycznego kodu.
Realizacja solidnych układów, tworzonych w oparciu o CSS.
Tworzenie nieinwazyjnego kodu JavaScript.
Dodatkowe informacje dotyczące typografii i dostępności.
Prezentacje kilku projektów, w których pokazujemy sztuczki i rozwiązania w zakresie stosowania standardów.

W tym przemyśle Jeffrey Zeldman zajmuje miejsce gdzieś pomiędzy "Bogiem" a "guru" - i potrafi wykorzystać swą mądrość oraz dowcip, by opowiadać o tym, CZYM są standardy sieciowe, JAK należy je stosować oraz DLACZEGO powinniśmy zwrócić na nie uwagę.

Kelly Goto, autorka książki Web ReDesign 2.0: Workflow that Works

Czasami, bardzo rzadko, udaje się znaleźć autora, o którym myślimy sobie: "Ten gość jest inteligentny! I sprawia, że ja też czuję się mądrzejszy, bo w końcu zrozumiałem to zagadnienie".TSteve Krug, autor książek Nie każ mi myśleć! O życiowym podejściu do funkcjonalności stron internetowych
oraz Przetestuj ją sam! Steve Krug o funkcjonalności stron internetowych


Jeffrey Zeldman - nazwany przez magazyn "BusinessWeek" królem standardów sieciowych, był jednym z pierwszych projektantów i blogerów. Publikuje na witrynie A List Apart "for people who make websites", prowadzi agencję Happy ™ (czołowe studio zajmujące się projektowaniem witryn); jest współtwórcą konferencji An Event Apart i sieci The Deck oraz współzałożycielem "Projektu standardów sieciowych".Ethan Marcotte - wszechstronny projektant interfejsów użytkownika oraz programista, członek komitetu kierowniczego "Projektu standardów sieciowych". Pracował z takimi klientami, jak "New York Magazine", Uniwersytet Harvarda oraz W3C. Jest współautorem książek Handcrafted CSS, Web Standards Creativity oraz Professional CSS. Pisuje artykuły oraz działa jako redaktor techniczny na witrynie A List Apart, jest znanym wykładowcą i prelegentem na wielu konferencjach.
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-246-2658-8, 9788324626588
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza HELION

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Projektowanie serwisów WWW. Standardy sieciowe. Wydanie III aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Projektowanie serwisów WWW. Standardy sieciowe. Wydanie III. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl