Proza folklorystyczna u progu XXI wieku. Materiały. Bajka ludowa, legenda, anegdota

Agnieszka Przybyła-Dumin
Książka Proza folklorystyczna u progu XXI wieku. Materiały. Bajka ludowa, legenda, anegdota
Książka Proza folklorystyczna u progu XXI wieku. Materiały. Bajka ludowa, legenda, anegdota
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Opowieści rodem z folkloru, czy będzie to odsyłająca w świat nierzeczywisty – fikcyjna i artystyczna bajka, wykazująca znamiona prawdziwości legenda czy rozbrajająca komizmem anegdota, stanowią niezwykły przykład sztuki słowa, potencjału twórczego tkwiącego w człowieku, a także sposobu radzenia sobie z psychologiczno-społecznymi problemami. Badanie tych tekstów daje możliwość wglądu w system wartości i sposób myślenia społeczności, która jest ich przekazicielem,a tym samym zbliżenia do odpowiedzi na pytanie, kim jest człowiek, w jaki sposób funkcjonuje. Materiał prezentowany w niniejszej publikacji, obejmujący trzy gatunki prozy folklorystycznej – bajkę ludową, legendę i anegdotę, został zebrany dzięki wywiadom przeprowadzonym w latach 1999-2004 na terenie Zagłębia Dąbrowskiego.  
Data wydania: 2013
ISBN: 978-83-7164-758-1, 9788371647581
Wydawnictwo: Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie
Seria: Monografie i materiały
Stron: 338
dodana przez: Mirko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Proza folklorystyczna u progu XXI wieku. Materiały. Bajka ludowa, legenda, anegdota aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Proza folklorystyczna u progu XXI wieku. Materiały. Bajka ludowa, legenda, anegdota. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}