Proza folklorystyczna u progu XXI wieku. Materiały. Bajka ludowa, legenda, anegdota

Agnieszka Przybyła-Dumin
Proza folklorystyczna u progu XXI wieku. Materiały. Bajka ludowa, legenda, anegdota
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Opowieści rodem z folkloru, czy będzie to odsyłająca w świat nierzeczywisty – fikcyjna i artystyczna bajka, wykazująca znamiona prawdziwości legenda czy rozbrajająca komizmem anegdota, stanowią niezwykły przykład sztuki słowa, potencjału twórczego tkwiącego w człowieku, a także sposobu radzenia sobie z psychologiczno-społecznymi problemami. Badanie tych tekstów daje możliwość wglądu w system wartości i sposób myślenia społeczności, która jest ich przekazicielem,a tym samym zbliżenia do odpowiedzi na pytanie, kim jest człowiek, w jaki sposób funkcjonuje. Materiał prezentowany w niniejszej publikacji, obejmujący trzy gatunki prozy folklorystycznej – bajkę ludową, legendę i anegdotę, został zebrany dzięki wywiadom przeprowadzonym w latach 1999-2004 na terenie Zagłębia Dąbrowskiego.  
Data wydania: 2013
ISBN: 978-83-7164-758-1, 9788371647581
Wydawnictwo: Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie"
Seria: Monografie i materiały
Stron: 338
dodana przez: Mirko

Autor

Agnieszka Przybyła-Dumin Agnieszka Przybyła-Dumin Etnograf. Przeprowadzała wieloletnie działania badawcze dotyczące niematerialnego dziedzictwa kulturowego Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego. Owocem tych badań była inwentaryzacja i archiwizacja dziedzictwa niematerialnego, zaś w wyniku opracowa...

Pozostałe książki:

Młynarstwo tradycyjne. Wczoraj, dziś, jutro. Problemy zachowania ginącego dziedzictwa Proza folklorystyczna u progu XXI wieku na podstawie badań terenowych. Monografia Religijność i codzienność w środowisku ewangelickim na dawnych i współczesnych ziemiach polskich Wieś miniona, lecz obecna. Ślady dawnych wsi i ich badania Proza folklorystyczna u progu XXI wieku. Materiały. Podanie, opowieść wspomnieniowa, legenda współczesna.
Wszystkie książki Agnieszka Przybyła-Dumin

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Proza folklorystyczna u progu XXI wieku. Materiały. Bajka ludowa, legenda, anegdota aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Proza folklorystyczna u progu XXI wieku. Materiały. Bajka ludowa, legenda, anegdota. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl