Przedsionek piekła

Tomasz Kaczmarek
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 13 ocen kanapowiczów
Przedsionek piekła
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 13 ocen kanapowiczów

Opis

Ameryka alternatywnego XIX wieku. Daj się porwać światu, w którym technologia, zamiast pełzać, pomknęła naprzód.

Na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych znajduje się miasto Exmore - betonowa dżungla wieżowców, ciężkich fabryk i mrocznych zaułków. A pośrodku tego sztucznego tworu stoi potężna elektrownia, której źródłem energii jest technologia trzymana w głębokiej tajemnicy.

Staruszek Andrew Milton spędza czas w szpitalu psychiatrycznym, na oddziale dla skazańców o szczególnie niebezpiecznym rodowodzie. Kathleen Turner trzymana w zamknięciu jak zwierzę czeka, aż nastąpi jej smutny koniec. Janusz Szewczyk, nastoletni syn polskich emigrantów, stara się przetrwać w niebezpiecznych dokach Exmore. Cała trójka jeszcze nie wie, w jaki sposób niepowstrzymana fala wydarzeń powiąże ich losy.

Szaleni naukowcy, okaleczeni pacjenci, szpitale psychiatryczne, tajne laboratoria i osobnicy nazywający siebie bogami-naukowcami. Historia o odkupieniu, zemście i ambicji.

Data wydania: 2021-01-05
ISBN: 978-83-280-7244-2, 9788328072442
Wydawnictwo: Uroboros
Kategoria: Fantastyka
Stron: 352
dodana przez: Justyna_K

Autor

Pozostałe książki:

Ilustrowana geografia Polski Ilustrowana geografia świata Księga przyrodniczo-krajoznawcza Polski Francuski teatr społeczny na przełomie XIX i XX w. Le personnage dans le drame Francais du XXe siecle. Face a la tradition de l expressionnisme Europeen
Wszystkie książki Tomasz Kaczmarek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Przedsionek piekła" Tomasza Kaczmarka, czyli solidne SF z widokami na więcej

WYBÓR REDAKCJI
13.04.2021

"Mamy rządy i państwa, które ulegają złudzeniu posiadania władzy. Rzeczywistymi formami dominującymi są jednak generatory mocy przerobu informacji. Ogromne fabryki wiedzy. Sieci oplatające cały świat. Są niejednoznaczne. Czasem wydaje mi się, że są świadome, choć zachowują się tak, że nawet ja nie potrafię zrozumieć ich motywów". Krótka infor... Recenzja książki Przedsionek piekła

@Orestea@Orestea × 8

Wejście do Piekła

3.03.2021

Najcenniejsza w przypadku Przedsionka Piekła była możliwość przebywania w tym miejscu. Tutaj budziły się demony. Szatan przechadzał się po smutnych korytarzach bez okien. Siadał na ramieniu więźnia w celi i szeptał do ucha. Podpowiadał. Uspokajał. "Już niedługo". "Jeszcze chwila". "Jesteś mój". - fragment Muszę zaznaczyć, że bardzo rzad... Recenzja książki Przedsionek piekła

@M_d_books@M_d_books × 4

Intrygująca, mroczna i oparta na ciekawym pomyśle powieść science fiction!

19.03.2021

Nauka to rozwój, postęp, nowe możliwości i z reguły polepszanie poziomu życia na każdym polu... Użyłam sformułowania "z reguły", gdyż czasami bywa jednak i tak, że koszt i cena owego naukowego postępu jest nazbyt wysoka... O takiej sytuacji opowiada intrygująca i zarazem niezwykle mroczna powieść science fiction pt. "Przedsionek piekła", której au... Recenzja książki Przedsionek piekła

Przedsionek piekła

25.03.2021

„Przedsionek piekła” należy do gatunku science-fiction, z którym dopiero rozpoczynam swoją przygodę. Jest to powieść autorstwa polskiego autora- Tomasza Kaczmarka. W swoich wyborach literackich staram się wspierać polskich twórców, dlatego sięgnęłam po tę książkę. Akcja powieści rozgrywa się w XIX wiecznych alternatywnych Stanach Zjednoczonych, a... Recenzja książki Przedsionek piekła

Moja opinia o książce

Opinie

@miedzytytulami
2021-03-30
7 /10
Przeczytane

Dystopia, choć nie o przyszłość tu idzie. Tomasz Kaczmarek zamiast rozpościerać przed nami wizję tego, co przed nami, przenosi nas do alternatywnej rzeczywistości Ameryki XIX wieku, stawiając przed czytelnikiem pytanie: co by było gdyby? Szaleni naukowcy, sztuczna inteligencja, nieograniczone możliwości... Kolejny raz mierzymy się z sytuacją, kiedy ludzie posiadający władzę i możliwości przekraczają wszelkie granice człowieczeństwa. Etyka nie ma prawa bytu. Brutalne doświadczenia na ludziach? Przecież to dla wyższego dobra. Ta mroczna powieść wywleka na powierzchnię wszystkie chore urojenia jakie mogą urodzić się w umyśle szaleńca. To przeraża. A ten niewyobrażalny strach potęguje cichy głos z tyłu głowy, że być może, to wszystko jeszcze przed nami. Ale to też historia chorej ambicji i bezgranicznej chęci zemsty. Wielopoziomowa fabuła, która pozostawia niepokój.
.
Moim zdaniem rewelacyjny pomysł, dobrze wykreowani bohaterowie. Jednak nie bez wad. Gubiłam się w retrospekcjach, czasami dopiero w połowie rozdziału odnajdywałam się w czasie akcji, a obszerne opisy sprawiały, że zamiast chcieć czytać tu i teraz odkładałam ją kilkukrotnie. Ale myślę, że to indywidualna sprawa każdego czytelnika i jego odbioru pióra konkretnego pisarza dlatego zachęcam Was do zmierzenia się z tym tytułem, a przede wszystkim z tą niepokojąca wizją świata!

× 2 | link |
@przyrodazksiazka
2021-03-09
9 /10
Przeczytane

,, Ciało goiło się bardzo powoli, powstawały blizny, dziury odsłaniające nagie mięso. Home wyciągną już ogromną ilość martwej tkanki. Gdyby nie tempora, człowiek pochodnia dawno byłby martwy".

Przyznam, że sama nigdy nie chciałabym znaleźć się w tym przedsionku piekła. To miejsce całkowicie mnie przerażało i działało na moją wyobraźnię. Za nic nie chciałabym przechodzić tego, co bohaterzy. W książce znajdziecie szalonych naukowców dla których liczyły się tylko badania, a nie człowiek. Ich pacjenci byli niesamowicie okaleczeni, aż w opisach przechodziły mnie dreszcze. Czasami siłą próbowali wyciągnąć z nich informacje, a ci, którzy nie byli im przydatni, zostawali skazywani na śmierć. Osoby, które nazywały się bogami- naukowcami moim zdaniem niekoniecznie do nich należeli. Jakby to w ich głowach zrodził się jakiś plan i starali się go dokończyć, sadząc, że oni wiedzą najlepiej. I choć początkowo było nieco chaotycznie, to jednak później udało mi się podążyć za zamysłem autora. Od tego momentu książka okazała się być bardzo wciągająca, tym bardziej, że bohaterzy zaczynali mieć jakieś niewypowiedziane tajemnice. Zdawać by się mogło, że zemsta jest tutaj pisana przez duże Z.
Ogólnie książka jest bardzo dobra, tylko moim zdaniem chwilę nam zajmie zanim wdrążymy się w tą historię. Sam pomysł na książkę okazał się bardzo dobry, gdyż już sam tytuł mówi nam to, co niewypowiedziane. Interesuje nas co znajdziemy w środku i moim zdaniem twórca miał niecodzienne pomysły....

| link |
@Wilczekczyta
2021-03-21
7 /10
Przeczytane Przeczytane 2021

Bardzo ciekawe ukazanie alternatywnego XIX wiecznego świata, który decydowanie różni się od tego co znamy z historii. Jest tu wiele ciekawostek, przemyśleń i eksperymentów. A także trzy postacie, które są ze sobą razem powiązane. Jak? A to bardzo sprytnie, ale tego wam nie mogę zdradzić ;).

| link |
@Orestea
2021-04-13
8 /10
@Allbooksismylife
2021-04-05
10 /10
Przeczytane
@izka91201
2021-04-03
8 /10
Przeczytane
@inzynier.i.ksiazki
2021-03-28
7 /10
@sistersasbooks
2021-03-24
7 /10
@lubie.to.czytam
2021-03-23
8 /10
Przeczytane
@Uleczka448
2021-03-19
8 /10
@Katarzyna_Wasowicz
2021-03-12
7 /10
@AgataGrabowska
2021-03-21
3 /10
Przeczytane Posiadam
@M_d_books
2021-03-03
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Przedsionek piekła. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl