Przekleństwa niewinności

Jeffrey Eugenides
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 32 ocen kanapowiczów
Przekleństwa niewinności
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 32 ocen kanapowiczów

Opis

UWAGA!! Książka wydana wcześniej pt."SAMOBÓJCZYNIE". Po raz pierwszy opublikowane w 1993, Przekleństwa niewinności oznajmiły nadejście nowego amerykańskiego pisarza. Na cichych przedmieściach Detroit pięć sióstr Lisbon – pięknych, ekscentrycznych, obsesyjnie podglądanych przez chłopców z sąsiedztwa – popełnia samobójstwo jedna po drugiej w ciągu roku. Podczas gdy chłopcy obserwują je z oddali, porażeni, one rozwiązują razem kawałek po kawałku tajemnicę rodzinnej melancholii. Ta hipnotyzująca i niedająca się zapomnieć powieść przedstawia nastoletnią miłość, niepokój i śmierć. Jeffrey Eugenides emanuje młodzieńczymi silnymi emocjami, a wrażliwość i czarny humor kreują dojrzałą historię niepodobną do innych współczesnych opowieści. Książka jest adaptacją przyjętego z uznaniem przez krytykę filmu wyreżyserowanego przez Sofię Coppolę. „Przekleństwa niewinności” są w nowoczesny sposób klasyczne. Ta romantyczna i ponadczasowa opowieść o seksie i samobójstwie zmieniła i zmitologizowała życie mieszkańców przedmieść środkowej Ameryki.  
Tytuł oryginalny: The Virgin Suicides
Data wydania: 2019-03-20
ISBN: 978-83-8110-693-1, 9788381106931
Wydawnictwo: Sonia Draga
Stron: 264
dodana przez: bookkeeper
Mamy 6 innych wydań tej książki

Autor

Jeffrey Eugenides Jeffrey Eugenides
Urodzony 8 marca 1960 roku w USA (Detroit)
Jeffrey Eugenides (ur. 8 marca 1960 w Detroit) – amerykański pisarz grecko-irlandzkiego pochodzenia. Ukończył Brown University, gdzie zdobył tytuł magistra języka angielskiego oraz Creative Writing na Stanford University. Jego debiutancka powieść Sam...

Pozostałe książki:

Middlesex Intryga małżeńska Przekleństwa niewinności
Wszystkie książki Jeffrey Eugenides

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Zrozumieć niewytłumaczalne

WYBÓR REDAKCJI
7.03.2020

Bogate przedmieścia. Spokojne otoczenie. Duży dom, drzewo na podwórku. Wyższa klasa średnia. Normalna rodzina. Pięć pięknych sióstr. Wszystkie popełniły samobójstwo. Jedna po drugiej. Dlaczego? Powieść Eugenidesa jest próbą udzielenia odpowiedzi na to pytanie - bezimienny narrator wraz ze swoimi kolegami wprowadza nas w osobliwie ponury i dziwn... Recenzja książki Samobójczynie

Próba uchwycenia nieuchwytnego

9.04.2013

Przekleństwa niewinności Jeffreya Eugenidesa, to powieść, którą delektuje się jak najdoskonalszym daniem. Daleko jej jednak do wybitnej Intrygi małżeńskiej, która to okazała się być jedną z najważniejszych lektur mojego życia, napisaną jakby specjalnie dla mnie. Paradoksalnie, uczucie to towarzyszy większości jej czytelników. To właśnie jeden z el... Recenzja książki Przekleństwa niewinności

Moja opinia o książce

Opinie

@Anna_GP
2020-01-03
7 /10
Przeczytane

Od razu napiszę, że to nie jest książka, od której powinno się zacząć przygodę z Eugenidesem. Znając inne jego książki potrafimy dostrzec w Przekleństwach niewinności przebłysk tego, co urzeka nas w późniejszych jego utworach.

Można powiedzieć, że wkurzające jest ujawnienie tego, co najważniejsze już w pierwszym zdaniu ksiązki. A jednak nie. Wiedząc, jak się skończy historia sióstr Lisbon mamy szansę szukać przyczyn takiego, a nie innego zakończenia.
Ja nie znalazłam. Mam oczywiście podejrzenia, ale pewności brak.

I brak tej pewności towrzyszy lekturze wszystkich książek Autora.

× 3 | link |
RU
2019-05-23
7 /10
Przeczytane

”Przekleństwa niewinność”Jeffrey'a Eugenides'a to historia,która opowiada o tragedii rodziny Lisbonów,typowej rodziny zamieszkującej amerykańskie przedmieścia.Nie ma tu zarodni,której trzeba było by wyjaśni ani sprawcy,którego trzeba by wytropić.Wszystko tu mamy podane na tacy.Wiemy dokładnie kto zginał i w jaki sposób.To właśnie sprawia,że powieść ta jest tak hipnotyczna i niepowtarzalna.Gęsta i słodka jak zapach dziewczęcych perfum.
.🌸
Pięć,nastoletnich córek popełnia samobójstwo jedna po drugiej.Dziewczyny są piękne,ekscentryczna i obsesyjne podglądane przez chłopców z sąsiedztwa.Cały urok tej powieści polega na tym,że autor skupia się na wydarzonej już tragedia.Akcja powieści przedstawia retrospekcje zdarzeń,jakie miały miejsce przed dokonaniem tych samobójstw.Narratorami tego opowiadania są sąsiedzi mieszkający w tym samym miasteczku.A wszystko po to,by uzyskać odpowiedź na pytanie ”Dlaczego?”. .
...🌸
”Przekleństwa niewinności” to ponadczasowa i wyjątkowa powieść.Ukazuje zupełnie inny,mroczny świat nastolatków.Tu krok po kroku odkrywamy tajemnicę rodzinnej tragedii.Autor umiejętnie wykreował świat małej społeczności,dbając o każdy nadobniejszy szczegół.Dodatkowo świetnie mu się udało przenikną w głąb nastoletniego umysłu.Skupił się nie tylko na detalach ale również na relacja,uczuciach,intymności,seksie,dojrzewaniu i poszukiwanie własnej tożsamości.Jeśli lubicie w powieściach niebanalną atmosferę,która podsyca poszukiwania psychologicznych motywów to pole...

× 1 | link |
@Cookie
2008-12-25
10 /10
Przeczytane

Niesamowita książka rozgrywająca się na przedmieściach amerykańskiego miasteczka. Piękne i izolujące się od reszty młodzieży siostry Lisbon są obiektem zainteresowania miejscowych chłopców. Narrator jest właśnie jednym z nich, opowiada on historię śmierci nastolatek z perspektywy czasu. Przeczytałam tę książkę już 2 razy i całkowicie się w niej zakochałam.

× 1 | link |
@WehikulCzasu
2013-09-06
Przeczytane

Warto przeczytać, chociaż czasem miałam wrażenie, jakby ta historia działa się nie w rodzinie Lisbonów, a obok nich. Trochę zabrakło głębi, chwilami pojawiało się nieco zbyt wiele dygresji. Pomimo tych minusów, warto tę powieść przeczytać, zwłaszcza, że nie należy do długich. No i koniecznie trzeba zobaczyć film.

× 1 | link |
@Jjolka
2011-03-11
5 /10
Przeczytane

Nietypowa historia - zgadzam się z rosamund. Nietypowa książka. I nie wiem co napisać szczerze. Może tylko to, że wstrząsnęła mnie postępowanie pani Lisbon. Jej wymysł odizolowania się do świata. Na pewno sama miała jakieś urojenia. Ta książka wryje mi się w pamięć.

× 1 | link |
@fioletowa
2011-02-06
8 /10
Przeczytane

po prostu przypomniała mi się ta książka, jakimś cudem. wypadło mi z podświadomości, że ją czytałam i nawet pamiętam kilka obrazów, i nawet była dobra

× 1 | link |
@madlena131
2012-04-09
8 /10
Przeczytane Na moim regale

kupiłam ją ponieważ zachwycił mnie film książka wciągająca, bardzo realistyczna i skłaniająca do refleksji, ale myślę ze film jest lepszy

| link |
@natalia7
2013-07-02

Książka niesamowita, wciągająca. Bardzo realistyczna. Nie mogłam się od niej oderwać... Tragedia, odizolowanie i wspaniała narracja.

| link |
@headlong
2012-04-10
10 /10
Przeczytane Wymienię / sprzedam

Bardzo dobra książka, jednak uważam, że film na jej podstawie jest lepszy. [2]

| link |
@klaudia28
2011-01-04
8 /10

Bardzo dobra książka, jednak uważam, że film na jej podstawie jest lepszy. :)

| link |
@rosamund
2009-12-19
Przeczytane

fajny charakter i forma książki, nietypowa historia

| link |
@Alkestic
2022-07-30
6 /10
Przeczytane
@trancedigaeth
2021-12-28
6 /10
Przeczytane
@justyna.sl
2021-03-01
9 /10
Przeczytane
@MgorzataM
2020-05-03
6 /10
Przeczytane Y: 2020 Z: Uwolnione
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“My, Grecy, jesteśmy narodem melancholijnym. Samobójstwo ma dla nas sens. Rozwieszanie lampek świątecznych po tym, jak twoja córka odebrała sobie życie - to nie ma sensu. Moja babka nigdy nie m...”
× 2
#
“Zabiły się z powodu naszych umierających lasów, z powodu krów morskich rozszarpanych przez śruby statków; zabiły się na widok zużytych opon ułożonych w stos przewyższający piramidy; zabiły się...”
× 2
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl