Przełamać noc

Liz Murray
9.3 /10
Ocena 9.3 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów
Książka Przełamać noc
Książka Przełamać noc
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.3 /10
Ocena 9.3 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów

Opis

Opowieść o przebaczeniu, przetrwaniu i mojej drodze z ulicy na Harvard. Bestseller New York Timesa!
Opowieść dla wszystkich poszukujących wiary, że bez względu na to, co się stało, w życiu zawsze możliwy jest ostateczny triumf.
Liz ma 5 lat. Wraz z siostrą i uzależnionymi od narkotyków rodzicami mieszka na nowojorskim Bronksie. Rodzice pochłonięci nałogiem zaniedbują dziewczynki, dla których czasem jedynym sposobem na przetrwanie jest jedzenie pasty do zębów i ssanie kostek lodu.
Liz ma 15 lat. Jej rodzina się rozpada, Liz jest bezdomna, żebrze o jedzenie i śpi w metrze. Gdy umiera jej mama, dziewczyna wraca do szkoły, zdobywa stypendium New York Times'a i dostaje się na Harvard.
"Przełamać noc" to historia zapomnianej rodziny i zniszczonego dzieciństwa. Zapadająca w pamięć i pięknie napisana historia ludzkiej niezłomności, determinacji i woli przetrwania. Delikatna i bezkompromisowa opowieść o amerykańskim śnie, która przypomina o tym, że największej miłości może towarzyszyć całkowita nieudolność, ale także o tym, że izolacja i strata mogą ustąpić miejsca osiągnięciom i nadziei.
Data wydania: 2011-09-21
ISBN: 978-83-931505-4-0, 9788393150540
Wydawnictwo: Wydawnictwo Rodzinne
Kategoria: Biografia
Stron: 440

Autor

Liz Murray Liz Murray Jako bezdomna nastolatka skończyła liceum i zdobyła stypendium „New York Times’a”, a w 2009 roku uzyskała dyplom Uniwersytetu Harvarda. Jest laureatką nagrody „Wzór do Naśladowania” przyznawanej przez organizację White House Project oraz Chutzpah Awa...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Los dziecka w rodzinie dysfunkcyjnej

30.12.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Biografia Elizabeth jest szczególnie przejmująca, bo stanowi opowieść o życiu dziecka w rodzinie - delikatnie mówiąc - dysfunkcyjnej. Dzieci nie powinny przejmować roli odpowiedzialnego dorosłego. One najpierw powinny doświadczyć świata wszystkimi zmysłami bawiąc się oraz poznawać, uczyć, i rozwijać, a nie próbować chronić rodzica, troszczyć się ... {} Recenzja książki Przełamać noc

@Asamitt@Asamitt {}× 4

Przełamać noc" (ang. Breaking Night) - w slangu miejskim: nie spać przez całą noc, aż do świtu.

29.03.2012
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Od pierwszych stron Liz opowiada nam swoje losy. Poznajemy małą, zagubioną dziewczynkę, najmłodszą córkę, która musi radzić sobie z uzależnieniem rodziców od alkoholu i narkotyków. Mieszkając w brudnym domu nie chce trafić do opieki i stara się robić wszystko, by temu zapobiec. Starsza siostra Lisa jej w tym nie pomaga. Zależy jej na nauce, więc ni... {} Recenzja książki Przełamać noc

Przełamać noc

15.10.2011

Liz Murray jest amerykańską pisarką, która jako bezdomna nastolatka skończyła liceum i zdobyła stypendium New York Times'a, a 2009 roku uzyskała dyplom Uniwersytetu Harvarda. Obecnie autorka kieruje założoną przez siebie w Nowym Jorku organizacją Manifest Living, której celem jest inspirowanie dorosłych ludzi, by uwierzyli, że mogą osiągnąć w życiu... {} Recenzja książki Przełamać noc

Przełamać noc - Droga bohaterki z ulicy na Harvard

3.11.2011

Po książkę "Przełamać noc" Liz Murray sięgnęłam z ogromną przyjemności. Zapowiedzi książkowe oraz recenzje, jak również informacje o autorce wprawiły mnie w zachwyt i wiedziałam, że czeka mnie niezwykła książkowa przygoda. "Przełamać noc" jest powieścią opartą na autentycznych wydarzeniach autorki książki. Liz poznajemy w powieści jako małą dziewc... {} Recenzja książki Przełamać noc

@agacia@agacia {}

Moja opinia o książce

Opinie

@agacia
2011-11-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

Polecam tę książkę każdemu dojrzałemu czytelnikowi, który poszukuje naprawdę dobrej pozycji książkowej do której zapewne nie raz będzie powracał myślami. Polecam ją wszystkim miłośnikom dobrej obyczajowej literatury oraz tym, którzy sobie cenią w książce niebanalne zakończenia oraz ciekawą napisana przez życie fabułę, która w pamięci zostanie na dłużej. Książka "Przełamać noc" wydana przez Wydawnictwo Rodzinne to piękna opowieść o ważnych wartościach w życiu, którą serdecznie polecam. Warto wspomnieć, że książka "Przełamać noc" została już zekranizowana, a w Stanach Zjednoczonych biła rekordy popularności.

{} | link |
@jotgol
2011-12-14
Przeczytane

Książka o wybaczaniu, dążeniu do upragnionego celu mimo przeciwnościom losu, i o trudnej i skomplikowanej miłości. Książka ogromnie wzrusza, nie można się od niej oderwać i daje wiele do myślenia. Polecam.

{} | link |
@natalia7
2013-01-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Książka wzruszająca, pokazująca trudy jaka musiała przejść autorka. Niesamowicie opisane nie poddawanie się przeciwnością losu, po prostu widać, że pisana od serca.... Warta przeczytania. Polecam.

{} | link |
@Asamitt
2019-12-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane ✈ Wymienione/Sprzedane Historie prawdziwe/Pisane przez życie (Auto)Biografia/Pamiętnik/Wspomnienia
FL
2011-09-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
@asymaka
2013-03-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@xVariax
2012-08-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@goslava
2012-08-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
KO
2012-03-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Posiadam
@enga
2012-01-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Recenzyjne Własne

Co czytać po książce “Przełamać noc”- Liz Murray

Książka Ty
Ty Zoran Drvenkar
{}9/10
Powieść o ojcach, synach i córkach, o przyjaźni oraz mroczne...
Książka Świadectwo Judasza
Świadectwo Judasza M. Rainer, Rainer M. Schroder
{}8.2/10
Nad Pembroke Manor zapadła już głęboka noc, gdy jakaś postać...
Książka Korowód cieni
Korowód cieni Jan Łysakowski, Julian Rios
{}8.3/10
· bardzo ciekawy przypadek w historii literatury: utwór napi...
Książka Sorry
Sorry Zoran Drvenkar
{}9.2/10
Szokujący, poruszający i przerażająco dokładny.Pierwszy w Po...
Książka Pasja budzi się nocą
Pasja budzi się nocą ANNA KOSSAK
{}7.8/10
Ewa to kobieta mocno stąpająca po ziemi. Myślała, że najbliż...

Cytaty z książki

O nie! Książka Przełamać noc. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe