Przewodnik po Europie - Europa środkowa i wschodnia (reprint z 1914 roku)

Mieczysław Orłowicz
Przewodnik po Europie - Europa środkowa i wschodnia (reprint z 1914 roku)
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Przewodnik po Europie dra Mieczysława Orłowicza jest jednym z najciekawszych wydawnictw turystycznych wydanych w języku polskim na początku XX wieku. Niniejszy tom prezentuje środkowo-wschodnią część naszego kontynentu oraz azjatyckie terytoria Imperium Rosyjskiego. Autor przedstawia najważniejsze atrakcje turystyczne z terenów obecnej Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Finlandii, Rosji, Białorusi, Ukrainy, Gruzji, Armenii, Azerbejdżanu, Uzbekistanu, Mołdowy, Czech, Słowacji, Węgier, Austrii, Bośni i Hercegowiny, Niemiec, Szwajcarii.

Książka zawiera 17 planów centrów najważniejszych miast omawianych przez Autora oraz kolorową polityczną mapę Europy i mapę europejskiej sieci kolejowej.

Lektura tego przewodnika przekonuje, że poznawanie świata nie stało się popularne dopiero pod koniec XX wieku. Jednocześnie poziom profesjonalnego opracowania publikacji budzi szacunek współczesnych turystów mających do dyspozycji olbrzymie ilości przewodników, książek podróżniczych i internetowych stron prezentujących mniej lub bardziej znane tereny.

Reprint z 1914 roku.Data wydania: 2020-11-18
ISBN: 978-83-7729-579-3, 9788377295793
Wydawnictwo: Księży Młyn Dom Wydawniczy
Stron: 478
dodana przez: Vernau

Autor

Mieczysław Orłowicz Mieczysław Orłowicz
Urodzony 17 grudnia 1881 roku w Polsce (Komarno)
Polski doktor prawa, z zamiłowania krajoznawca i popularyzator turystyki, urzędnik ministerialny II Rzeczypospolitej i Polski Ludowej. W związku z pracą ojca, który był notariuszem, rodzina Orłowiczów często zmieniała miejsce zamieszkania, przenoszą...

Pozostałe książki:

Ilustrowany przewodnik po Wołyniu Europa środkowa i wschodnia Przewodnik po Europie Ilustrowany przewodnik po Mazurach Pruskich i Warmii Ilustrowany przewodnik po Galicyi
Wszystkie książki Mieczysław Orłowicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Przewodnik po Europie - Europa środkowa i wschodnia (reprint z 1914 roku) nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Przewodnik po Europie - Europa środkowa i wschodnia (reprint z 1914 roku). czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl