Psychoanalityczna metoda leczenia. Zasady i pojęcia

Bjorn Killingmo
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Psychoanalityczna metoda leczenia. Zasady i pojęcia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Książka stanowi przegląd założeń i zastosowań psychoanalizy. Autor połączył w niej wykład teoretyczny z przedstawieniem praktycznego zastosowania poszczególnych teorii. W kolejnych rozdziałach zostały omówione procesy psychologiczne leżące u podstaw teorii psychoanalitycznej oraz skuteczność jej działania (sugestia, katharsis, wolne skojarzenia, przeniesienie i przeciw przeniesienie), a także zagadnienie dotyczące wskazań leczenia psychoanalitycznego i celów stawianych w omawianej metodzie terapeutycznej.
Tytuł oryginalny: Den Psykoanalytiske Behandlingsmetode
Data wydania: 1995
ISBN: 83-85416-34-X, 838541634X
Wydawnictwo: GWP
Stron: 203
dodana przez: Siostra_Kopciuszka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Psychoanalityczna metoda leczenia. Zasady i pojęcia aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Siostra_Kopciuszka
2020-04-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane ☘️ Przeniesione z LC 👀 Okolice psycho i para psycho…

Całkiem sprawnie napisana książka o psychoanalizie i jej twórcy , Zygmuncie Freudzie . Pozycja ta ma już swoje stateczne lata , jednak w niczym to nie przeszkadza , gdyż traktuje o początkach i założeniach psychoanalizy , a w tym przecież nic się zmienić nie mogło . Do tego napisana jest skrupulatnie i w sposób systematycznie poukładany , co mi bardzo odpowiada . Dodatkowym atutem są też szeroko przytaczane i omawiane przykłady z lekarskiej praktyki Freuda i jego kolegów po fachu . Wiecie na przykład że w latach 1870 - 80 w Wiedniu , histerię uznawano za chorobę typowo kobiecą polegającą na tym że '' macica wypada i wędruje po organizmie , a celem terapii jest sprowadzenie jej na właściwe miejsce '' ? :). Dowiemy się również od podstaw i od początku wszystkiego co się tyczy psychoanalizy i jej założeń , od tego że Freud po raz pierwszy użył terminu '' psychoanaliza '' w 1896 roku i od tej pory zaczęto go oficjalnie używać i stosować . Dowiemy się więc : jak powinien wyglądać i zachowywać się analityk , co powinien zawierać kontrakt i dlaczego pacjent powinien płacić za terapię i mieć ściśle ustalone terminy jej odbywania , jakie są zasady i czynniki terapeutyczne działające w psychoanalizie , jaki jest w ogóle cel psychoanalizy , co to jest przeniesienie , przeciwprzeniesienie , Id , Ego i Superego i co się dzieje kiedy ze sobą nie współpracują . Oraz co to jest tak zwana '' freudowska pomyłka '' i wiele wiele innych ciekawych rzeczy , a to wszystko podane w sposób zrozu...

{} | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Psychoanalityczna metoda leczenia. Zasady i pojęcia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl