Ptaszynka

Katarzyna Strawińska
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Ptaszynka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Hope Clinton to dwudziestoletnia studentka pierwszego roku literatury amerykańskiej. Dziewczyna robi wszystko, aby utrzymać mieszkanie, które dzieli z przyjacielem, a do tego spłaca kredyt studencki. Żeby zarobić na rachunki i móc studiować, Hope pracuje jako sprzątaczka w prywatnym szpitalu. Praca nie jest łatwa, bo na każdym kroku dziewczyna musi oglądać się za siebie w obawie przed molestującym ją szefem.

Pewnego dnia życie Hope się zmienia, i to na jeszcze gorsze. W szpitalu wpada na bardzo niebezpiecznego człowieka, który zmusza ją groźbą śmierci, aby opiekowała się jego bratem Anthonym Daviesem. Mężczyzna na skutek postrzału leży w śpiączce na jednym z oddziałów.

Dziewczyna nie ma wyboru. Decyduje się zająć jednym z pacjentów. Jest przekonana, że Anthony jej nie słyszy, więc oprócz czytania książek zaczyna mu się zwierzać ze swoich trosk. Hope nie ma pojęcia, że nieznajomy, któremu zdradza swoje troski, to groźny przestępca…

…a on niebawem może się obudzić i jej zapragnąć.

Wydanie 1 - Wyd. Niezwykłe
Data wydania: 2023-12-06
ISBN: 978-83-8362-121-0, 9788383621210
Wydawnictwo: NieZwykłe
Cykl: Bracia Davies, tom 1
Kategoria: Romans erotyczny
Stron: 332
dodana przez: Vernau

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

📚📚Ptaszynka📚📚

1.01.2024

Wejście w dorosłość dla Hope Clinton to nieustające kłody pod nogami. Praca, która mimio że jest dobrze płatna, doprowadza ją do ataków paniki. A dokładniej szef który ją molestuje. Ciągła walka aby opłacić mieszkanie, studia, utrzymać siebie i przyjaciela, który na każdym kroku ją wykorzystuje, wysysa z niej energię i chęci do życia. Nie ma nikog... Recenzja książki Ptaszynka

Recenzja

14.12.2023

Tytuł : Ptaszynka. Bracia Davies tom I Autor : Katarzyna Strawińska Wydawnictwo NieZwykłe Data premiery : 06 grudzień 2023 Opis książki : Hope Clinton to dwudziestoletnia studentka pierwszego roku literatury amerykańskiej. Dziewczyna robi wszystko, aby utrzymać mieszkanie, które dzieli z przyjacielem, a do tego spłaca kredyt studencki. Żeby zarob... Recenzja książki Ptaszynka

@aleksandra390@aleksandra390

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@SunaiConte
2023-12-06
10 /10
Przeczytane

◼️Hope zostaje wplątana w mafijne porachunki. Chcąc czy nie chcąc ma zająć się nieprzytomnym Anthonym i pilnować go na każdym kroku. Jakby tego było mało musi opierać się awansom swojego szefa co nie zawsze jej wychodzi i godzi się na upokorzenie, bo nie ma innego wyjścia. Hope ma niezwykle niskie poczucie wartości i na wszystko się zgadza chociaż nawet tego nie chce.
◼️Anthony nie jest dobrym człowiekiem. Jednak to jak kobieta się nim zajmowała, jak z nim rozmawiała, kiedy był w śpiączce sprawiło, że chociaż jej nie widział chciał się nią zaopiekować. Zakochał się w niej chociaż jej nie widział i nie zmieniło tego nawet to, że spojrzał na nią po wybudzeniu.
◼️Romans, w którym mafia jest tylko dodatkiem i to mnie w tej książce uchwyciło. Główne skrzypce gra tutaj relacja, między nimi która sprawiła, że nie raz wzdychałam do głównego bohatera. Powiem, krótko. Zakochanie się w Anthonym Davisie i tym jaki potrafi być romantyczny. Te cudowne rzeczy jakie dla niej robił i jak piękne liściaki do niej pisał sprawiały, że robiłam ohy i aha nad tekstem.
◼️Podsumowując książka ma zaledwie ponad trzysta stron, ale jak dla mnie nie jest to jeszcze koniec ich historii. Zakończenie sprawiło, że z utęsknieniem czekam na dalsze ich losy i szczęśliwe zakończenie, które obojgu się należy.


× 1 | link |
@basiaa22.86
2023-12-08
9 /10
Przeczytane

Debiutancka powieść autorki była dla mnie niezwykła podróżą w świat niebezpiecznych mężczyzn i dziewczyny dla której życie nie jest łatwe.
Nie czytałam historii na Wattpadzie i nie będę porównywała ja w oryginalnej wersji.
Zacznę od tego,że lektura jest bardzo fajnie napisana.Z lekkością i przyjemnością czyta się każdy kolejny rozdział.Poznając Anthony’ego aż trudno uwierzyć,że jest szefem w mafii.Przy Hope staje sie zupełnie innym mężczyzną.Potrafił mnie oczarować i sprawić,że chciałam poznać go również w innej wersji.Mamy okazje poznać go w kilku krwawych momentach,choć pryznam,że czekałam na więcej takich scen.

Zdecydowanie to dopiero początek wyboistej drogi naszych bohaterów.Skrywane tajemnice nie wróżą niczego dobrego a poznanie prawdy zawsze niesie ze sobą ból i rozczarowanie.

Nie brakuje postaci drugoplanowych,którzy ubarwiają fabułę czyniąc historię bardziej ciekawszą.Zabawni bracia,szalona mama bądź dziwni rodzice Hope to tylko część osób powodujących,że przepadłam z powieścią.

Jeśli szukacie dobrego debiutu z ciekawą historią,tajemnicami,które są zatajane oraz nowym uczuciem to zachęcam do poznania „Ptaszynki”. Spędzicie z bohaterami świetny czas i będziecie czekać na kontynuację ich historii
🕊️Polecam🕊️

| link |
@paulaczyta
2023-12-01
7 /10
Przeczytane

Hope studiuje literaturę amerykańską, spłaca kredyt studencki i wynajmuje mieszkanie z przyjacielem. Jej życie wydaje się być typowe dla dwudziestolatki.

Aby zarobić sprząta w prywatnym szpitalu. Nie jest to łatwe szczególnie że względu na szefa, który nie rozumie relacji typowo zawodowej i ją nachodzi. Ale to pikuś w porównaniu z tym, jak niebezpieczny człowiek zmusza ją, aby opiekowała się jego bratem.

Nie mając wyboru Hope, zajmuje się będącym w śpiączce Anthony, czyta mu książki, zwierza mu się że swoich problemów, będąc pewna że jej nie słyszy.

A co gdy się obudzi i jej zapragnie? Mężczyzna jak on nie jest bezpiecznym ani spokojny. Jak bardzo zmieni to życie Hope?

Wątek rozmów z mężczyzną będącym w śpiączce i fakt, że to właśnie dzięki temu jej zapragnął jest dość uroczy i mi się podoba. Początek trochę banalny, ale ogólnie jest to ciekawa książka.

| link |
NI
@Nievi19
2024-02-25
6 /10
Przeczytane
@carlottad_book
2024-01-01
9 /10
@aleksandra390
@aleksandra390
2023-12-14
10 /10
KA
@kburzynskamiszczuk
2023-12-01
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Ptaszynka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Ptaszynka 2
Ptaszynka 2
Katarzyna Strawińska
Hope budzi się w mieszkaniu całkiem sama. Szybko dociera do niej, że Anthony odszedł, a wszystko, c...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl