Pustynny snajper. Jak zwykły Angol poszedł na wojnę z ISIS

Ed Nash
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Pustynny snajper. Jak zwykły Angol poszedł na wojnę z ISIS
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

To jedno z najbardziej wciągających świadectw konfliktu z ISIS.

Jestem zdumiony, gdy ludzie mnie pytają, dlaczego poszedłem walczyć z Państwem Islamskim. Jak będąc przy zdrowych zmysłach, można nie przeciwstawić się takiemu złu? - Ed Nash

Co sprawiło, że zwykły Anglik bez doświadczenia ani nawet przeszkolenia wojskowego wyruszył w daleką podróż, by walczyć w jednym z najokrutniejszych konfliktów na świecie?

„Pustynny snajper” to na wskroś szczera opowieść człowieka, który postanowił pomagać ludziom jako wolontariusz i stał się z czasem doświadczonym żołnierzem, snajperem pełniącym służbę na pierwszej linii walki z najgorszymi demonami naszych czasów.

Ed Nash pracował z uchodźcami w Birmie, gdy po raz pierwszy usłyszał o zbrodniach popełnianych w Syrii i Iraku w imię ustanowionego właśnie „kalifatu”. W lipcu 2015 roku zaryzykował wyprawę przez północny Irak i Syrię, aby dołączyć do kurdyjskich partyzantów usiłujących powstrzymać postępy Państwa Islamskiego.

Nash wnikliwie i ze swadą kreśli obraz tej wojny: zawzięte walki, trudną służbę kurdyjskich żołnierzy, nieszczęścia spadające na ludność cywilną, nieustanną groźbę zamachów bombowych. Odmalowuje też jednak dobre i piękne chwile zdarzające się między jedną a drugą rzezią.Tytuł oryginalny: Desert Sniper. How One Brit Went to War Against ISIS
Data wydania: 2019-03-12
ISBN: 978-83-8062-477-1, 9788380624771
Wydawnictwo: Rebis
Seria: X-Varia
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 280
dodana przez: monica

Autor

Ed Nash Ed Nash urodził się w południowo-wschodniej Anglii i ukończywszy jedną z tamtejszych uczelni, odbył szereg podróży po Afryce i Azji. Nim włączył się w działania zbrojne w Syrii, pracował w dziale prasowym organizacji Free Burma Rangers, niosącej pom...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Pustynny snajper - Ed Nash

7.03.2020

“Pustynny snajper” to autobiograficzna relacja brytyjskego żołnierza-ochotnika Eda Nasha - z walki przeciw ISIS na terenach Syrii. Ta dosyć krótka, bo licząca niewiele ponad 250 stron, książka to moje pierwsze spotkanie z literaturą faktu poruszającą problem konfliktów na Bliskim Wschodzie. Czy będąc praktycznie zieloną w tym temacie “Pustynnego s... Recenzja książki Pustynny snajper. Jak zwykły Angol poszedł na wojnę z ISIS

Moja opinia o książce

Opinie

@MichalL
2021-07-16
7 /10
Przeczytane Posiadam 2021

A może by tak rzucić wszystko i wyjechać... do Syrii?

Pustynny snajper to opowieść zwykłego człowieka, który nie mogąc znaleźć swojego miejsca postanawia przyłączyć się do walki z ISIS. Tak z marszu, bez przeszkolenia. I choć z początku pełni tylko rolę wolontariusza, szybko chwyta za broń, by uczestniczyć w bezpośrednich starciach.

Świetnie napisana historia, konkretnie ukazująca nastroje panujące wówczas na wschodnim froncie (2015 - 2016). Bezwzględność bojówek ISIS, fatalne wyposażenie kurdyjskich żołnierzy i ogromna tragedia ludności cywilnej. Gdzieniegdzie przemykają znane światowe jednostki specjalne, mimo to główną rolę w tej odsłonie odgrywają ochotnicy, którzy przyjechali tu z różnych krańców świata. By ramię w ramię dzielnie walczyć w słusznej sprawie i niestety często oddawać życie w tej obcej wojnie.

× 6 | link |
@PonuryDziadyga
2022-07-07
6 /10
Przeczytane 2022

Cytaty z książki

O nie! Książka Pustynny snajper. Jak zwykły Angol poszedł na wojnę z ISIS. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl