Pył snów

Steven Erikson
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Pył snów
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Dziewiąty i przedostatni tom Malazańskiej Księgi Poległych
Na wojnie przegrywają wszyscy. Tę okrutną prawdę można wyczytać w oczach każdego żołnierza na każdym ze światów...
W Letherze armia malazańskich wygnańców pod dowództwem przybocznej Tavore wyrusza w marsz na wschodnie Pustkowia, by walczyć o nieznaną sprawę z nieprzyjacielem, którego żaden z żołnierzy nigdy nie widział.
Na tych samych Pustkowiach gromadzą się również inni, gotowi stawić czoło przeznaczeniu. Wojowniczy Barghastowie, niezdolni do tego, by wywrzeć zemstę na Tiste Edur, szukają za granicą nowego nieprzyjaciela, a przed Onosem Toolanem, ongiś nieśmiertelnym T'lan Imassem, obecnie zaś śmiertelnym wodzem klanów Białych Twarzy, stanęła groźba buntu. Na południu, zgubańskie Szare Hełmy wytargowały prawo przejścia przez zdradzieckie królestwo Bolkando. Zgubańczycy zamierzają się spotkać z Łowcami Kości, ale złożona przez nich przysięga wierności Malazańczykom zostanie poddana poważnej próbie. Starożytne enklawy pradawnej rasy szukają natomiast zbawienia – nie wśród swoich, lecz wśród ludzi – ponieważ do ostatniego ocalałego bastionu K'Chain Che'Malle zbliża się starodawny wróg.
Ostatnia wielka armia Imperium Malazańskiego jest zdeterminowana stanąć do jeszcze jednej bohaterskiej bitwy w imię odkupienia. Czy jednak można uznać czyny za bohaterskie, jeśli obywają się bez świadków? I czy to, czego nikt nie ujrzał, może na zawsze zmienić losy świata? Przeznaczenie rzadko jest proste, a prawda nigdy nie bywa jasna. Pewne jest tylko jedno – czas nie sprzyja żadnej ze stron. Albowiem dokonano odczytu Talii Smoków i uwolniono straszliwą moc, której nikt nie potrafi zrozumieć...
W dalekim kraju, pod obojętnym niebem, rozpoczyna się przedostatni rozdział „Malazańskiej księgi poległych".
Tytuł oryginalny: Dust of Dreams
Data wydania: 2024-06-29
ISBN: 978-83-68069-11-2, 9788368069112
Wydawnictwo: MAG
Cykl: Malazańska Księga Poległych, tom 9
Seria: Malazańska Księga Poległych [uniwersum]
Stron: 1088
dodana przez: janusz.szewczyk
Mamy 5 innych wydań tej książki

Autor

Steven Erikson Steven Erikson
Urodzony 7 października 1959 roku w Kanadzie (Toronto)
Steven Erikson (właśc. Steve Rune Lundin) – kanadyjski pisarz fantasy. Z wykształcenia archeolog i antropolog. Przez długi czas żył w Wielkiej Brytanii, obecnie mieszka w Kanadzie. Najbardziej znanym dziełem Eriksona są Opowieści z Malazańskiej K...

Pozostałe książki:

Ogrody Księżyca Bramy Domu Umarłych Krwawy trop Cena Szczęścia Zdrowe zwłoki Miecze i mroczna magia Wspomnienie Lodu. Cień przeszłości Wspomnienie lodu Dom Łańcuchów. Konwergencja Myto ogarów Męty Końca Śmiechu Okaleczony bóg Okaleczony bóg. Kolanse Opowieści o Bauchelainie i Korbalu Broachu. Tom 1 Przypływy nocy. Siódme zamknięcie Pył snów. Wymarsz Wicher śmierci Bóg nie jest chętny Crack'd Pot Trail Dom łańcuchów Fall of Light Kuźnia ciemności Opowieści o Bauchelainie i Korbalu Broachu. Tom 2 Przypływy nocy Pył snów The Fiends of Nightmaria Wicher śmierci. Ekspedycja Wurms of Blearmouth Łowcy kości Dom Łańcuchów. Dawne dni Myto Ogarów. Początek Myto ogarów. Miasto No Life Forsaken Okaleczony bóg. Szklana Pustynia Przypływy nocy. Misterny plan Pył snów. Pustkowia Upon a dark of evil overlords Walk in Shadow* Wicher śmierci. Imperium Wspomnienie Lodu. Jasnowidz Łowcy kości. Powrót Łowcy kości. Pościg
Wszystkie książki Steven Erikson

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Pył snów nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Anjo
2021-10-16
8 /10
Przeczytane ✅Fantasy, sci- fi


Nie powiem, że rozmach to ta "dziewiątka" ma - dzieje się więcej niż w poprzednim tomie tylko, że brakuje mi w niej moich ulubieńców (m.in.. Karsa Orlong) a Ci tutaj gdzieś się pochowali. Mamy natomiast (znowu) całą plejadę nowych i nieznanych, którzy nie potrafili na dobrze rozbujać mojej ciekawości z wyjątkiem Hetan, postać na tyle ciekawa i już mi znana, że jej losy czytałam na jednym wdechu. Sytuację ratują także Podpalacze Mostów, Łowcy Kości no ale ja jestem pazerna(🤪) i chciałam jeszcze więcej, co nie było mi za bardzo dane no ale przecież wszystkiego mieć nie można. Przynajmniej nie od razu. Widać, że ta cała opowieść nabiera już całkiem wyraźnie zarysowanych i konkretnych kształtów więc mam nadzieję, że finał tej całej monumentalnej sagi zadowoli moje wymagające gusta w dziesiątej, ostatniej już części cyklu. 🤪

× 2 | link |

Cytaty z książki

Głodzone dziecko nigdy nie wyrośnie na wysokie i silne. A niekochane dziecko nie potrafi kochać ani odnaleźć miłości. Dziecko, które nigdy się nie śmieje, wyrośnie na kogoś, kto nie widzi na świecie nic wesołego, natomiast to, które głęboko zraniono, będzie szukało sposobów na zagojenie tej rany, choć jednocześnie nigdy nie przestanie lekkomyślnie jej rozdrapywać.
Bełt wbity w oko, nawet bogu, może spierdolić dzień.
Myślę, że najlepsze wyjście to trzymać się swojej estetyki, tego co cenisz, i nie pozwolić, by ktoś inny stał się arbitrem twojego gustu. Musisz też opanować strategie skuteczne zarówno przeciwko napastnikom, jak i obrońcom. Korzystaj z agresji, ale tylko w samoobronie, takiej, która obwieści wszystkim, że twoja zbroja jest niezniszczalna, a pewność siebie niepodważalna. Atakuj, jeśli musisz, ale bez arogancji. Broń, gdy ktoś podważa twoje wartości, ale wystrzegaj się szalonego ognia gniewu. Przeciwko napastnikom najskuteczniejszą obroną jest zimne żelazo. Przeciwko obrońcom zaś najlepsza taktyka to często schowanie broni i odmowa uczestnictwa w grze.
...na świecie żyje dużo więcej głupich niż mądrych ludzi. Trudność polegała na tym, że wrodzony spryt pozwalał tym pierwszym ukrywać swą głupotę. Prawdę rzadko zdradzała szczerze zdziwiona mina albo zmarszczone czoło. Częściej był to błysk podejrzliwości, ślad niepewności wyczuwalny w obcesowym odrzuceniu argumentów albo - przewrotnie - milczenie mające sugerować głęboki namysł, którego w rzeczywistości nie było.
Weźmy tysiąc żołnierzy. Podczas bitwy czterystu nie ucieknie, ale nie będzie nic robić. Dwustu ucieknie, jeśli będą mieli szansę. Kolejnych stu ogarnie dezorientacja. Zostaje trzystu, na których można liczyć. Zadaniem człowieka dowodzącego tysiącem jest wiedzieć, gdzie rozlokować tych trzystu.
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Ogrody Księżyca
Ogrody Księżyca
Steven Erikson
8.0/10
Krwawa i wyczerpująca wojna trwa już dwanaście lat. Rządzone twardą ręką Imperium Malazańskie podbij...
Bramy Domu Umarłych
Bramy Domu Umarłych
Steven Erikson
9.2/10
Bramy Domu Umarłych są drugim rozdziałem monumentalnej Malazańskiej Księgi Poległych. Doskonałą powi...
Wspomnienie lodu
Wspomnienie lodu
Steven Erikson
9.3/10
Na spustoszonym kontynencie Genabackis zrodziło się nowe, straszliwe imperium, Pannion Domin, które...
Wspomnienie Lodu. Cień przeszłości
Wspomnienie Lodu. Cień prze...
Steven Erikson
7.7/10
Na spustoszonym kontynencie Genabackis zrodziło się nowe, straszliwe imperium, Pannion Domin, które ...
Wspomnienie Lodu. Jasnowidz
Wspomnienie Lodu. Jasnowidz
Steven Erikson
Na spustoszonym kontynencie Genabackis zrodziło się nowe, straszliwe imperium, Pannion Domin, które ...
Dom łańcuchów
Dom łańcuchów
Steven Erikson
8/10
Od wydarzeń opisanych w „Bramach Domu Umarłych” minęło kilka lat. Sznur Psów uległ zagładzie. Coltai...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl