PZPR. Retrospektywny portret własny

Krzysztof Dąbek
PZPR. Retrospektywny portret własny
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

\Książka Krzysztofa Dąbka jest interesującym opisem pozaideologicznych, nieformalnych mechanizmów władzy oraz działań ujawniających mentalność funkcjonariuszy aparatu PZPR. To, co dotychczas było przedmiotem dziennikarskich wywiadów rzek, w niniejszej pracy zostało poddane analizie za pomocą kategorii właściwych socjologii polityki. Dzięki temu zabiegowi autorowi udało się osiągnąć niezwykły efekt: przybliżył dramaturgię PRL-owskiej rzeczywistości w aspektach zdarzeń umykających niejednokrotnie potocznej wiedzy, której granic tradycyjny warsztat dziennikarski na ogół nie przekracza. (...) W pracy zostało ukazane zaplecze prakseologiczno-intelektualne poglądów działaczy PZPR, interesujących nie tylko z perspektywy historycznej, lecz również pod kątem współczesnych dyskusji na temat odradzania się autorytarnych form oddziaływania inicjowanych przez najwyższe szczeble władzy III Rzeczypospolitej.\" - prof. Paweł Woroniecki."
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-7436-080-7, 9788374360807
Wydawnictwo: TRIO

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę PZPR. Retrospektywny portret własny? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka PZPR. Retrospektywny portret własny. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl