Reforma wspólnotowego prawa konkurencji

Ewa. Derkacz
Reforma wspólnotowego prawa konkurencji
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Niniejsze opracowanie stanowi analizę norm prawa konkurencji Wspólnot Europejskich wprowadzonych rozporządzeniami Rady (WE): nr 139/2004 w sprawie kontroli koncentracji przedsiębiorstw oraz nr 1/2003 w sprawie wprowadzenia wżycie reguł konkurencji ustanowionych w art. 81 i 82 Traktatu. Prezentuje zmiany w zakresie stosowania art 81 i art 82 TWE, kontroli koncentracji przedsiębiorstw oraz formy i roli arbitrażu w egzekwowaniu warunków koncentracji. Autorki odnoszą się do praktyki i orzecznictwa wykształconych na bazie poprzednich regulacji i transponują wypracowane stanowiska na grunt nowych rozwiązań. Przybliżają kluczowe rozwiązania wprowadzonej reformy, takie jak: umocnienie uprawnień organów ochrony konkurencji państw członkowskich, zasady ich współpracy w ramach ECN, wybór instytucji właściwej do przeprowadzenia oceny koncentracji, test znacznego ograniczenia konkurencji, postępowanie guasi-arbitrażowe w zakresie akceptacji koncentracji.
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-7444-039-4, 9788374440394
Wydawnictwo: Kantor Wydawniczy Zakamycze

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Reforma wspólnotowego prawa konkurencji aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Reforma wspólnotowego prawa konkurencji. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl