Robię swoje

Wojciech Młynarski
Książka Robię swoje
Książka Robię swoje
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Robię swoje" to kolejny tom zawierający teksty wierszy i piosenek Wojciecha Młynarskiego, pisanych głównie w dziesięcioleciu 1989-1999. Mimo iż w 1989 roku przestała istnieć cenzura, Młynarski nie zmienił sposobu pisania, nie zaczął uprawiać satyry uproszczonej, lecz nadal stosuje technikę aluzji czy niedomówienia, tyle że zastosowaną do innej rzeczywistości. Autor prowadzi w ten sposób nadal swoją grę z odbiorcą, podsuwając jedynie przesłanki, a wyciągnięcie wniosków pozostawiając Czytelnikowi. Te przesłanki dotyczą nowych absurdów, które przyszły na miejsce zwolnione przez absurdy dawnej rzeczywistości. Przesłaniem tomu jest walka o zdrowy rozsądek i wiara w potęgę ludzkiej inteligencji i wymiany myśli...  
Data wydania: 1999
ISBN: 83-7200-195-2, 8372001952
Wydawnictwo: Muza
Seria: sami swoi
Kategoria: Poezja
Stron: 253
dodana przez: katapika

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Robię swoje nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Robię swoje. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}