Rody szlacheckie ziemi radomskiej

Dariusz Kupisz
Rody szlacheckie ziemi radomskiej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Rody szlacheckie ziemi radomskiej autorstwa Dariusza Kupisza (Radom: Radomskie Towarzystwo Naukowe, 2009) to wydawnictwo zarówno dla miłośników historii, jak i szerokiego kręgu odbiorców: historyków, genealogów i wielu innych wyspecjalizowanych humanistów. Dariusz Kupisz przedstawia w swojej pracy kręgi rodzinne, genealogie i kariery rodów szlacheckich okolic Radomia. W książce opisanych jest kilkanaście rodów szlacheckich, które żyły na ziemi radomskiej do końca XVIII stulecia. Są to: Chlewiccy z Chlewisk, Chomętowscy z Chomętowa, Duninowie z Wielkiego Skrzynna, Dunin -Wąsowiczowie ze Smogorzowa, Gniewoszowie z Oleksowa, Kochanowscy herbu Korwin, Pękosławscy z Pakosławia, Podlodowscy z Przytyka, Potkańscy z Potkanny, Szydłowieccy z Szydłowa, Tymińscy z Jasieńca. Książka jest „doskonałą ilustracją obyczajowości tamtych czasów. Prezentuje materiały dotyczące wydarzeń z życia codziennego szlachty radomskiej, a niekiedy »informacje gorszące«, za co autor przeprasza w przedmowie”.
Data wydania: 2009
ISBN: 83-88100-75-0, 8388100750
Wydawnictwo: Radomskie Towarzystwo Naukowe
Nagrody: Nagroda Literacka Miasta Radomia (Zwycięzca)
Kategoria: Historia Polski
Stron: 239
dodana przez: Vernau

Autor

Dariusz Kupisz Dariusz Kupisz
Urodzony w 1966 roku w Polsce
Polski historyk, profesor na Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 2020 otrzymał tytuł profesora nauk humanistycznych. Zainteresowania naukowe: historia wojskowości staropolskiej, w szczególności relacji wojsko - samorząd szlachecki or...

Pozostałe książki:

Psków 1581-1582 Smoleńsk 1632-1634 Połock 1579 Na sejmikach i sejmach. Szlachta ziemi przemyskiej w życiu politycznym Rzeczypospolitej XVI-XVIII wieku Marszałkowie sejmów Królestwa Polskiego i Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Słownik biograficzny polskiego parlamentaryzmu tom I.
Wszystkie książki Dariusz Kupisz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Rody szlacheckie ziemi radomskiej? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Rody szlacheckie ziemi radomskiej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl