Rodzeństwo. Jak wspierać relacje swoich dzieci

Małgorzata Stańczyk
Rodzeństwo. Jak wspierać relacje swoich dzieci
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Im więcej dzieci w rodzinie, tym więcej radości, ale i hałasu, skomplikowanych sytuacji oraz wyzwań. Jak poukładać relacje, aby każdy czuł się ważny i potrzebny? Co wspiera więzi między dziećmi, a co je narusza? Po co dzieciom konflikty i jak im w nich towarzyszyć? Małgorzata Stańczyk, psycholog i dziennikarka, propagatorka Rodzicielstwa Bliskości, mama trójki dzieci, w swojej książce pomaga przeprowadzić całą rodzinę przez niełatwą czasem sytuację pojawienia się w rodzinie kolejnego dziecka. Napisana z szacunkiem dla odmienności każdego członka rodziny książka pokazuje, jak wzmacniać każde z dzieci tak, aby miało przestrzeń na własny rozwój. Autorka nie zapomina również o rodzicach, pokazując im, jak mogą zadbać o siebie, aby mogli być oparciem dla swoich dzieci i czerpać satysfakcję z rodzicielstwa. Uspokaja w obliczu niepokojów i pomaga nabrać zaufania do swoich rodzicielskich kompetencji.  
Tytuł oryginalny: RODZEŃSTWO. JAK WSPIERAĆ RELACJE SWOICH DZIECI.
Data wydania: 2019-10-23
ISBN: 978-83-66329-14-0, 9788366329140
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Relacja
Stron: 256
dodana przez: Mirko

Gdzie kupić

Polecane
Amazon.pl 26.02zł Kup teraz
Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Rodzeństwo. Jak wspierać relacje swoich dzieci nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@bea-ta
2020-03-26
Przeczytane Biblioteka domowa przeczytane 2020 nie ta ulica, nie ta dziewczyna

Jest w Oslo park będący dziełem norweskiego rzeźbiarza Gustava Vigelanda. Składa się z ponad 200 rzeźb z kamienia i brązu przedstawiających przeszło pół tysiąca postaci. Mnie w pamięci utkwiła szczególnie jedna: matka stojąca na czworakach, na jej plecach, niczym na koniu, siedzi dwójka dzieci- z przodu chłopiec, za nim dziewczynka; warkocz matki pełni rolę i wędzidła, i lejc, które trzyma chłopiec.

Jest seria filmików krążąca w mediach społecznościowych o wspólnym tytule "Kiedyś było jakoś lepiej", w której każdy filmik zaczyna się słowami "My urodzeni w latach pięćdziesiątych, sześćdziesiątych..."

Jest szereg idei dotyczących bycia rodzicem. Bardziej lub mniej opartych na osiągnięciach nauki. I jest szereg poradników na wprowadzenie każdej z nich w życie. Rodzice mają z czego wybierać.

Poradnik M. Stańczyk jest pozycją bardzo przyjacielską i bardzo wspierającą współczesnych rodziców w postawie pomagającej dziecku stać się pewnym siebie dorosłym, dla którego priorytetem będą jego potrzeby, który będzie mógł powiedzieć o sobie, że jest sobą, że żadne działania rodziców nie wypaczyły jego osobowości. Bardzo ciepłą i prostą w formie, bardzo amerykańską w przekazie.

Jego lektura skłoniła mnie do refleksji. Niewesołych.

„Czasem uciszamy dziecko i staramy się nakłonić je do stłumienia złości po to, by uchronić przed dyskomfortem innych ludzi (często dorosłych). Lubię w takich sytuacjach pamiętać, że mam wybór, kogo zdecyduję się we...

{}× 10 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Rodzeństwo. Jak wspierać relacje swoich dzieci. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe