Rodzinny sekret

Grzegorz Gołębiowski
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów
Rodzinny sekret
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów

Opis

Jeden sekret skrywany przez dekady może odmienić życie całej rodziny

Marta Wielgórska przez wiele lat żyła w przekonaniu, że jest jedynaczką. Jej matka dopiero na łożu śmierci wyjawiła szokującą tajemnicę: dziecko nie zmarło w trakcie porodu, ale zostało przez nią porzucone w szpitalu. Dobiegająca osiemdziesiątki Marta postanawia zrobić wszystko, by odnaleźć swojego brata lub siostrę. Wspierana przez wnuka, zleca sprawę Adamowi Floriańskiemu, który prowadzi cieszące się renomą biuro genealogiczne. Poszukiwania prowadzone nowatorską metodą przynoszą efekty, jakich żadne z nich nigdy by się nie spodziewało. Czy odkrycie bolesnej rodzinnej historii przyniesie Marcie ukojenie? A może stanie się dla niej trudnym do zniesienia echem przeszłości, które od tej pory będzie jej towarzyszyć na każdym kroku?
Data wydania: 2022-06-23
ISBN: 978-83-8219-970-3, 9788382199703
Wydawnictwo: Novae Res
Cykl: Adam Floriański, tom 4
Stron: 282
dodana przez: NovaeRes

Autor

Grzegorz Gołębiowski Grzegorz Gołębiowski
Urodzony w 1969 roku w Polsce (Warszawa)
Urodzony w Warszawie zodiakalny bliźniak. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej. Nauczyciel akademicki i autor kilku poczytnych podręczników z zakresu finansów. Miłośnik kryminałów, thrillerów i historii. Fan Sherlocka Holmesa. Pasjonat genealogii mają...

Pozostałe książki:

Rodzinny sekret Dziedzictwo Dług krwi Cień przeszłości Analiza ekonomiczno-finansowa w ujęciu praktycznym Analiza finansowa w teorii i w praktyce Analiza wartości przedsiębiorstwa Wrocław. Światłomiastocienie
Wszystkie książki Grzegorz Gołębiowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Adam Floriański powrócił!

27.06.2022

Trochę stęskniłem się za Adamem Floriańskim. Jego wcześniejsze przygody poznałem w tomach pt.: Cień przeszłości, Dziedzictwo i Dług krwi. Główny bohater zajmuje się genealogią i wszelkimi zagadnieniami z nią związanymi, prowadząc biuro, w którym szuka przodków dla potencjalnie zainteresowanych. Grzegorz Gołębiowski z zamiłowania jest genealogiem,... Recenzja książki Rodzinny sekret

Genealogiczne śledztwo i...żona w ciąży

18.07.2022

Sekrety, sekrety, sekrety, zawsze wywołują w ludziach ciekawość, zwłaszcza te rodzinne. Właśnie taką tajemnicę obiecuje nam w swojej książce o intrygującym tytule "Rodzinny sekret" jej autor Grzegorz Gołębiowski. Marta Wielgórska jest kobietą tak zwanej "starej daty", jak moglibyśmy powiedzieć. Właśnie niedawno skończyła 80 lat i mimo wieku zawsz... Recenzja książki Rodzinny sekret

Genealogia ma ogromną moc, ale czy aż taką, by pomóc rozwiązać rodzinne tajemnice?

17.07.2022

Adam Floriański jest właścicielem cieszącego się dużą renomą i popularnością biura genealogicznego — nie narzeka na brak klientów, ale oznacza to, że zawsze ma dużo pracy. Wraz z żoną oczekuje przyjścia na świat pierwszego dziecka, dlatego tym bardziej docenia ogromną pomoc współpracownicy Wioli. Akcja książki toczy się głównie wokół jednej, dość... Recenzja książki Rodzinny sekret

@viki_zm@viki_zm × 20

Historia z genealogią w tle

5.08.2022

 „Chęć bycia ze sobą i szczerej rozmowy o zwykłych codziennych sprawach buduje relacje. A dobre relacje są podstawą życia rodzinnego.” Rodzina stanowi ważny element w życiu każdego człowieka. Wprawdzie funkcjonuje powiedzenie, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu, ale nie ma chyba nikogo, kto nie doceniałby siły tkwiącej w tego rodz... Recenzja książki Rodzinny sekret

@Mirka@Mirka × 7

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@aniabex
2022-06-23
6 /10

Każda rodzina ma swoje tajemnice, małe i duże sekrety o których wiedzą tylko jej członkowie, nieliczni „wybrańcy”, albo nie wie nikt.. Czasem zabiera je ktoś ze sobą do grobu, innym razem po prostu z upływem lat płowieją jak stare zdjęcia. Niekiedy przychodzi moment, gdy te pokryte warstwą kurzu niemal wyblakłe już plamy czyjejś historii, ktoś pragnie zgłębić.. by wiedzieć, poznać, zrozumieć.

Marta Wielgórska skończyła już 80 lat i mimo wieku całkiem nieźle sobie radzi w ogarnianiem rzeczywistości. Choć czyje się życiowo spełnioną osobą, skrywa w sercu pewien sekret, który nie daje jej spokoju. Wie, że młodsza nie będzie i być może właśnie teraz przyszedł czas, by już po raz ostatni spróbować wyjaśnić rodzinną tajemnicę.

Marta przez wiele lat myślała, że jest jedynaczką. Jej ukochana matka dopiero na łożu śmierci wyznała swojej siostrze, że drugie dziecko, które kiedyś urodziła, wcale nie zmarło w trakcie porodu, jak wszystkim powiedziała. Urodziło się żywe, a ona porzuciła jej w szpitalu. I miała ku temu swoje powody..

80-letnia kobieta kiedyś już próbowała odnaleźć nieznanego jej członka rodziny – brata lub siostrę. Bezskutecznie. Teraz stojąc u schyłku życia i mając wsparcie w ukochanym wnuku – postanawia podjąć ostatnia próbę.

Wnuk staruszki zleca sprawę profesjonaliście – Adamowi Floriańskiemu. Mężczyzna prowadzi w Warszawie cieszące się renomą biuro genealogiczne.

Ni...

× 2 | Komentarze (1) | link |
@viki_zm
2022-07-17
6 /10
Przeczytane 2022 Książka papierowa Posiadam Klub Recenzenta

Genealogia ma ogromną moc, ale czy aż taką, by pomóc rozwiązać rodzinne tajemnice?

Adam Floriański jest właścicielem cieszącego się dużą renomą i popularnością biura genealogicznego — nie narzeka na brak klientów, ale oznacza to, że zawsze ma dużo pracy. Wraz z żoną oczekuje przyjścia na świat pierwszego dziecka, dlatego tym bardziej docenia ogromną pomoc współpracownicy Wioli.

Akcja książki toczy się głównie wokół jednej, dość nietypowej, a na pewno bardzo skomplikowanej sprawy. O pomoc, za pośrednictwem wnuka Sebastiana, prosi Marta Wielgórska — osiemdziesięcioletnia kobieta, która chce odnaleźć młodsze rodzeństwo. Mają w tym pomóc jedynie stare, wyblakłe fotografie i badanie DNA. Rodzinny sekret skrywany przez lata ma szansę się wyjaśnić, ale czy tak się stanie?

Powieść to interesująca opowieść, która łączy genealogię ze skomplikowaną rodzinną historią. Szybko okazuje się, że sprawa, którą zajmuje się Adam, jest nie tylko trudna przez brak wystarczającej ilości danych, ale również bardziej skomplikowana, niż wydawało się na samym początku, bowiem tajemnic i rodzinnych sekretów jest naprawdę dużo.

Czytelnik w książce pozna naprawdę sporą grupę bohaterów i zetknie się z ogromną ilością wątków. Generalnie bardzo lubię czytać powieści wielowątkowe, ale w tym przypadku miałam wrażenie, że jest tego po prostu za dużo, a akcja momentami odbiega od tego, co jak wskazuje tytuł najważniejsze — rozwiązania rodzinnego sekretu i pozna...

× 2 | link |
ME
@menia71
2022-07-12
7 /10
Przeczytane

Marta Wielogórska to osiemdziesięcioletnia, która zdradza swojemu wnukowi, Sebastianowi, tajemnicę rodzinną. Adam Floriański prowadzi na Powiślu biuro genealogiczne.
Drogi tych bohaterów przecięły się "służbowo". Babcia bowiem postanowiła odnaleźć swoje nieznane rodzeństwo.

Anna, pracownik Politechniki Warszawskiej, to żona Adama, specjalistka od cyberprzestrzeni. Renata Cisowska jest prokuratorem w Warszawie.
Panie nawiązały współpracę przy pewnej sprawie kryminalnej.

Janusz Czepański to emerytowany profesor ekonomii. Za sprawą starego zdjęcia spotkał się z seniorką, od której zaczęła się tą opowieść.

Zdaję sobie sprawę z tego, że to jest ... nieco chaotyczne, ale mnogość bohaterów tego wymagała.
Ciekawe jest wykorzystanie w fabule możliwości genealogii i historii. Dwóch interesujących dziedzin nauki i pasji.
Do tego wątek kryminalny o podłożu historycznym oraz całkiem współczesnym - cyberprzestępczość. I mamy ciekawą książkę do przeczytania. W interesujący sposób przypadki i zbiegi okoliczności doprowadziły do rozwiązania nie jednej zagadki i odkrycia innych, nieplanowanych faktów.

Moje pierwsze spotkanie z tym autorem i ... nie ostatnie, zapewniam.
× 2 | link |
CZ
@patrycjasprzedaz1
2022-09-08
7 /10

"Rodzinny sekret" to książka opowiadająca o możliwościach współczesnej techniki na znalezienie swoich korzeni. Kto z nas nie interesował się swoimi przodkami i nie tworzył drzewa genealogicznego?

👉 Marta Wielgórska przez wiele lat żyła w przekonaniu, że jest jedynaczką. Jej matka dopiero na łożu śmierci wyjawiła szokującą tajemnicę: dziecko nie zmarło w trakcie porodu, ale zostało przez nią porzucone w szpitalu. Dobiegająca osiemdziesiątki Marta postanawia zrobić wszystko, by odnaleźć swojego brata lub siostrę.

👉 „Chęć bycia ze sobą i szczerej rozmowy o zwykłych codziennych sprawach buduje relacje. A dobre relacje są podstawą życia rodzinnego.” Wbrew pozorom książka nie jest o Marcie, dlatego tu czułam uszczypnięcie niespójności. Myślałam, że główną bohaterką będzie Marta, która pragnie odnaleźć rodzeństwo. Książka jest dobra, ale trochę rozjeżdża się z opisem, mimo to warto przeczytać ze względu na pokazanie jak ważne relacje rodzinne i rozmowa jest ważna.

❗ Ocena: 7/10

× 1 | link |
@ejwa1960
2022-09-17
6 /10
Przeczytane Z biblioteki Romans/obyczajowe/sensacja 2022
@angela95_95
@angela95_95
2022-07-30
8 /10
Przeczytane
@Mirka
2022-07-23
7 /10
Przeczytane
@Izzi.79
2022-07-18
8 /10
Przeczytane
@Siostra_Kopciuszka
2022-07-18
5 /10
Przeczytane 📚Bieżące :) 📘 Jedynki 👍👌 Klub Recenzenta
@Moncia_Poczytajka
2022-07-01
7 /10
Przeczytane 🎁 Recenzenckie 📚 Posiadam ❤ 2022 ❤ Odwiedzamy Polskę
@kubera_anna
2022-07-01
9 /10
@biegajacy_bibliotekarz
2022-06-26
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Rodzinny sekret. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Cień przeszłości
Cień przeszłości
Grzegorz Gołębiowski
6.7/10
Adam Floriański jest młodym zapalonym genealogiem. Gdy pewnego dnia odwiedza Archiwum Główne Akt Da...
Dziedzictwo
Dziedzictwo
Grzegorz Gołębiowski
7.5/10
Rodzinne tajemnice są jak puszka Pandory – gdy raz je poznasz, nigdy się od nich nie uwolnisz. Ada...
Dług krwi
Dług krwi
Grzegorz Gołębiowski
7/10
Śmierć syna znanego ożarowskiego przedsiębiorcy wstrząsa miastem. Komu zależało na tym, by Jan Podg...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl