Roślinny kabaret

Richard Mabey, Stanisław Biczysko
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Roślinny kabaret
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

W­ swojej urzekającej książce Richard Mabey przedstawia różne gatunki roślin, które przez wieki rozbudzały wyobraźnię człowieka i­ wprawiały go w­ autentyczny zachwyt. Wiele stron poświęca roślinom, które przyczyniły się do­ przemian w­ nauce, estetyce i ­rozwoju społecznym ludzkości.

Opisuje rozmaite rośliny, począwszy od­ chwastów, przez rośliny uprawne i­ lecznicze, kończąc na­ takich, wokół których gromadzą się uczestnicy praktyk religijnych. Przedstawia je wszystkie z jednakową pasją, niezależnie od ­tego, czy chodzi o­ niepozorne kwiaty czy mierzące 100 metrów sekwoje.

Roślinny kabaret to opis nadzwyczajnych związków świata roślin ze­ światem ludzi.

Data wydania: 2018-04-11
ISBN: 978-83-8123-948-6, 9788381239486
Rodzaj: audiobook
Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna
dodana przez: chudini0505
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Roślinny kabaret? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@jatymyoni
2020-06-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Audiobook L. angielska Dobra ksiązka Przyrodnicze

Cieszę się, że zapanowała moda na książki popularnonaukowe z biologii. Jako dziecko zaczytywałam się w nich.
Jeżeli bym porównała tą książkę z „Sekretnym życiem drzew” to jest o wiele ciekawsza, bardziej wszechstronna i lepiej napisana. Opowiada nie tylko o samych roślinach, drzewach, krzewach, bylinach, kwiatach i ziołach ale też o związkach ich z ludźmi. O historii poznawania przez ludzi roślin i ich dostosowania do własnych celów. Opisy środowisk w którym występują rośliny bywają bardzo poetyckie.. Ciekawa jest historia przedstawiania roślin w malarstwie, w rysunku i w poezji. Ważne były rysunki, gdyż dzięki temu przed zaistnieniem fotografii ludzie mogli poznać rośliny i kwiaty w ich naturalnym środowisku. Historia poznawania fizjologii roślin jest pełna anegdot i ciekawostek. Nie wiedziałam, że w XIX wieku w Anglii w spór biologów włączyli się poeci. Interesujące są prace na sposobami przewożenia żywych roślin na duże odległości i próbach ich hodowli w innych warunkach. Zaciekawiły mnie rozdziały o storczykach, jabłoniach i kukurydzy.
Nie jest to typowa książka o roślinach, ale wspaniała gawęda człowieka o olbrzymiej wiedzy nie tylko biologicznej. Mnie właśnie ciekawiły te obrzeża nauki, o których rzadko się pisze.

{}× 4 | Komentarze (1) | link |
@krysztyna
2021-12-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Bardzo fajna książka popularnonaukowa. Autor niezwykle ciekawie opisuje wiele ważnych dla człowieka roślin. Nie powiem, żebym nie znała pewnych informacji o tych roślinach wcześniej. Czytając ostatnio wiele tego typu książek zdarzało mi się już o nich słyszeć, niemniej z wielką przyjemnością polecam lekturę tego tomu. Dodatkowym atutem "Roślinnego kabaretu" są ciekawe ilustracje dołączone jako wkładki.

{} | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Roślinny kabaret. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl