Rozpad ZSRR i jego konsekwencje dla Europy i świata. Część 2. Wspólnota Niepodległych Państw

Mieczysław Smoleń, Michał Lubina
Książka Rozpad ZSRR i jego konsekwencje dla Europy i świata. Część 2. Wspólnota Niepodległych Państw
Książka Rozpad ZSRR i jego konsekwencje dla Europy i świata. Część 2. Wspólnota Niepodległych Państw
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Ukazująca się w 2011 roku kilkuczęściowa monografia, stanowiąca owoc pracy uczonych z wielu krajów, ma na celu przedstawienie reinterpretacji rozpadu ZSRR i studium najistotniejszych konsekwencji tego procesu z perspektywy dwudziestu lat po podpisaniu układu białowieskiego. W pracy rozpatrzono zagadnienia przemian ustrojowych, życia politycznego, transformacji gospodarki, zmian społecznych, szczególnie w zakresie kultury i życia religijnego, poddano także refleksji dalekosiężne konsekwencje przemian sceny międzynarodowej. Część druga porusza zagadnienia krajów, które oprócz Federacji Rosyjskiej weszły - w jakimkolwiek sensie - w skład Wspólnoty Niepodległych Państw. Tematyka książki obejmuje problemy rywalizacji na obszarze postradzieckim, przemiany społeczno-kulturowe oraz kwestie polityki energetyczno-surowcowej. W procesie analizy sytuacji regionów byłego ZSRR szczególną uwagę poświęcono Ukrainie, Kaukazowi Południowemu, Azji Środkowej, a także byłej Mołdawskiej SRR oraz  
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-7638-156-5, 9788376381565
Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
Cykl: Rosja. Wczoraj, dziś i jutro, tom 3
Stron: 425
dodana przez: bookkeeper

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Rozpad ZSRR i jego konsekwencje dla Europy i świata. Część 2. Wspólnota Niepodległych Państw? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Rozpad ZSRR i jego konsekwencje dla Europy i świata. Część 2. Wspólnota Niepodległych Państw. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}