Rozpad ZSRR i jego konsekwencje dla Europy i świata. Część 3. Kontekst międzynarodowy

Joachim Diec
Książka Rozpad ZSRR i jego konsekwencje dla Europy i świata. Część 3. Kontekst międzynarodowy
Książka Rozpad ZSRR i jego konsekwencje dla Europy i świata. Część 3. Kontekst międzynarodowy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Ukazująca się w 2011 roku kilkuczęściowa monografia, stanowiąca owoc pracy uczonych z wielu krajów, ma na celu przedstawienie reinterpretacji rozpadu ZSRR i studium najistotniejszych konsekwencji tego procesu z perspektywy dwudziestu lat po podpisaniu układu białowieskiego. W pracy rozpatrzono zagadnienia przemian ustrojowych, życia politycznego, transformacji gospodarki, zmian społecznych, szczególnie w zakresie kultury i życia religijnego, poddano także refleksji dalekosiężne konsekwencje przemian sceny międzynarodowej. Niniejsza książka stawia sobie za cel reinterpretację sensu i znaczenia przemian, które po rozpadzie Związku Radzieckiego nastąpiły zarówno w całej strukturze ładu międzynarodowego, jak też na obszarze pozostającym poza dawnym terytorium ZSRR. Do szczegółowych zagadnień poruszonych w pracy należy przede wszystkim refleksja nad kształtem wciąż tworzącego się New World Order, problematyka bezpieczeństwa w skali globalnej i europejskimi, problem nowego znaczenia państw Europy Środkowej oraz związek upadku bloku komunistycznego ze zmianami w międzynarodowej pozycji państw islamskich oraz Chin.  
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-7638-157-2, 9788376381572
Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
Cykl: Rosja. Wczoraj, dziś i jutro, tom 4
Stron: 546
dodana przez: jbutton

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Rozpad ZSRR i jego konsekwencje dla Europy i świata. Część 3. Kontekst międzynarodowy nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Rozpad ZSRR i jego konsekwencje dla Europy i świata. Część 3. Kontekst międzynarodowy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}