Rozprawa o metodzie właściwego kierowania rozumem i poszukiwania prawdy w naukach

René Descartes
Rozprawa o metodzie właściwego kierowania rozumem i poszukiwania prawdy w naukach
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

(..) swoją Rozprawę o metodzie, stanowiącą epokę w dziejach myśli ludzkiej, (Descartes) napisał, wbrew zwyczajom ówczesnego świata naukowego, w mowie ojczystej, umyślnie, jak mówi, aby się mogła znaleźć w rękach wszystkich. Znamienną dla kultury francuskiej - od Montaignea aż po najnowsze czasy - jest ta dążność do kruszenia barier dzielących "fachową" mądrość od świata profanów. I język, jakim ta książka przemawia, jest językiem zdolnym trafić do uszu każdego myślącego człowieka. Dziwne wzruszenie ogarnia, kiedy się czyta pierwsze rozdziały Rozprawy, te poufałą, koleżeńską niemal spowiedź, w jakiej Descartes dzieli się z nami historią wędrówki swego ducha. Nigdy chyba skromniejsze słowa nie zawierały bardziej olbrzymiego procesu duchowego. (...) (ze Wstępu tłumacza)
Data wydania: 2002
ISBN: 978-83-88524-31-8, 9788388524318
Wydawnictwo: ANTYK Marek Derewiecki
Stron: 65

Autor

René Descartes René Descartes
Urodzony 31 marca 1595 roku we Francji (Haye en Touraine)
Forma spolszczona Kartezjusz -francuski filozof, matematyk i fizyk, jeden z najwybitniejszych uczonych XVII wieku, uznawany również za ojca filozofii nowożytnej. Kartezjusz nazywany jest często ojcem filozofii nowożytnej. Jego działalność wydatnie p...

Pozostałe książki:

Listy do księżniczki Elżbiety List do Voetiusa Rozprawa o metodzie Listy do Regiusa. Uwagi o pewnym pisemku Medytacje o filozofii pierwszej
Wszystkie książki René Descartes

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Rozprawa o metodzie właściwego kierowania rozumem i poszukiwania prawdy w naukach nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Rozprawa o metodzie właściwego kierowania rozumem i poszukiwania prawdy w naukach. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl