Rozważania adwentowe

Tomasz Maria Dąbek
Rozważania adwentowe
Rozważania adwentowe
Rozważania adwentowe
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Adwent jest oczekiwaniem na przyjście Jezusa. Oczekiwanie nie powinno być okresem bierności. Kiedy czekamy na bardzo ważnego gościa sprzątamy nasze mieszkania i przygotowujemy to, co najlepsze na jego powitanie. Tak samo jest w przypadku człowieka czekającego na przyjście Boga. Adwent to czas porządkowania naszych serc, naszej drogi przez życie. "Rekolekcje adwentowe" wygłoszone przez ks. Dąbka w jednej z podmiejskich parafii są prawdziwym przewodnikiem, który pozwoli nam przeanalizować nasze postępowanie i wskaże konkretne rozwiązania. Autor w swoich rozważaniach pomaga odbiorcy poznawać Boga – zastanawia się m.in. nad takimi określeniami, jak "nieskończona świętość Boga", "Pan jest łagodny i bardzo łaskawy". Stawia ważne pytania – o sens cierpienia. Wytyka współczesne grzechy: lekceważenie małżeństwa, brak odpowiedzialności za życie publiczne, pornografię, brak protestu przeciwko demoralizacji w telewizji. Wskazuje drogi rozwoju duchowego: czytanie Pisma Św. i komentarzy, wartościowych książek, uczestnictwo we Mszach św. i nabożeństwach, angażowanie się w różne akcje, m.in. Żywy Różaniec, sięganie do przykładów świętych, np. św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Pomaga także dobrze przygotować się do Sakramentu Pojednania. Wzywa do rozwijania moralnej wrażliwości człowieka, ponieważ jest ona zagrożona we współczesnym świecie. Mówi o wielkim darze przeżyć religijnych, ale jednocześnie przypomina, że: "Samo wielkie przeżycie nie wystarczy. Musi mu towarzyszyć ciągła praca nad sobą, ciągłe współdziałanie z Duchem Świętym, ciągłe rozważanie słów Chrystusa. Ciągłe zastanawianie się nad konkretną sytuacją, konkretnym momentem swojego życia." Książka ta jest znakomitym materiałem do rozważań, nie tylko dla dorosłych, autor zawarł w niej również słowa skierowane do najmłodszych wiernych. W tytule odwołuje się do czasu przed Bożym Narodzeniem, ale może służyć przez cały rok wszystkim, którzy chcieliby naprawić swoje życie.
ISBN: 978-83-7580-020-3, 9788375800203
Wydawnictwo: Salwator

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Rozważania adwentowe aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Rozważania adwentowe”- Tomasz Maria Dąbek

Nabożeństwa fatimskie
Nabożeństwa fatimskie Tomasz Maria Dąbek
Gdy pomyślę o Fatimie, przenoszę się do Portugalii, do Sankt...
Biblia leczy. Pokonywanie złych myśli
Biblia leczy. Pokonywanie z... Tomasz Maria Dąbek
Współczesny człowiek żyje, jak się czasem mówi, 'na wysokich...
Św. Benedykt z Nursji
Św. Benedykt z Nursji Tomasz Maria Dąbek
Św. Benedykt przez to, co zdziałał, a jeszcze bardziej dzięk...
Modlić się Psalmami
Modlić się Psalmami Tomasz Maria Dąbek
Posoborowa reforma liturgii, a w niej wprowadzenie dłuższych...
Biblia o końcu świata
Biblia o końcu świata Tomasz Maria Dąbek
W czasie gdy tak często słyszymy wiadomość o kataklizmach i ...

Cytaty z książki

O nie! Książka Rozważania adwentowe. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe