Rozwiązła

Jarosław Kamiński
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Rozwiązła
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Dobiegająca czterdziestki Zofia Rogala, pracująca w filmie i reklamie wizażystka, atrakcyjna kobieta „po przejściach", nawiązuje romans z młodszym o osiemnaście lat Adamem Zarembą, studentem warszawskiej ASP. Decydują się zamieszkać razem, jednak Adam ukrywa swój związek przed rodziną. Zofia nie musi niczego ukrywać - wychowała się w domu dziecka, nigdy też nie zgłębiała tajemnicy własnej tożsamości.

Nadchodzi jednak moment ujawnienia się - Adam jedzie z Zofią do mazurskiej wsi, by tam, na rodzinnej daczy, przedstawić narzeczoną rodzicom i dziadkowi, Edwardowi Czerskiemu, niegdyś wpływowemu intelektualiście. Przy obiedzie dochodzi do awantury. Widać, że rodzina Czerskich pulsuje od tajemnic i skrywanych krzywd, których źródło tkwi w głębokim PRL-u. Zofia nie podejrzewa jednak, że to ona stanie się centralną postacią tych prywatnych wojen.

Ambitna, szeroko zakrojona, świetnie napisana proza. Debiut powieściowy Jarosława Kamińskiego to książka, której nie wolno przeoczyć.

Są i tacy, dodaje Daniel, którzy porównują go do Brzozowskiego, chciał dobrze, tyle że popełnił błąd, a kto to ten Brzozowski, ciekawość Joasi nie daje się łatwo zaspokoić, myśli Zofia, a taki tam filozof, współpracował z Ochraną, z carską tajną policją, precyzuje Daniel, wielki umysł, najbardziej bezwzględny krytyk polskości, może dlatego nie wybaczono mu zdrady, o ile w ogóle miała miejsce.

Data wydania: 2018-06-06
ISBN: 978-83-280-5446-2, 9788328054462
Wydawnictwo: W.A.B.
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 544
dodana przez: ReginaCatta
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Jarosław Kamiński Jarosław Kamiński
Urodzony w 1968 roku
Pisarz, scenarzysta, dramaturg. Autor dwóch świetnie przyjętych powieści – „Tylko Lola” (uznanej przez Politykę powieścią roku 2017), „Wiwarium” (2015) i „Rozwiązłej” (2012). Współscenarzysta serialów produkcji HBO – „Pakt 2” oraz „Bez Tajemnic”. Fi...

Pozostałe książki:

Tylko Lola Wiwarium Psy pożrą ciało Jezebel Bezpieczeństwo aplikacji webowych Chrapka na apkę
Wszystkie książki Jarosław Kamiński

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Rozwiązła

27.02.2012

Chwilę przed się­gnię­ciem po kolejną z ksią­żek cze­ka­ją­cych w mojej domo­wej pocze­kalni, zasta­na­wia­łam się, czy debiut powie­ściowy męż­czy­zny w wieku już bynaj­mniej nie mło­dzień­czym, może pro­wa­dzić do cze­goś dobrego. Owy debiut — przy­bie­ra­jący zresztą postać gru­bej, bo ponad 500 stro­ni­co­wej książki, pora­ził mnie, spro­wa­dzi... Recenzja książki Rozwiązła

Moja opinia o książce

Opinie

@miriamagnieszkaweronika
2016-08-26
8 /10
Przeczytane
@virako
2014-01-26
10 /10
Przeczytane
@jestemzabujana
2012-09-13
10 /10
Przeczytane
@kasandra
2012-01-04
8 /10
Przeczytane Posiadam

Cytaty z książki

O nie! Książka Rozwiązła. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl