Rumunia - przewodnik

Rumunia - przewodnik
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Nowa jakość wśród przewodników. Kompleksowo opisane trasy samochodowe i piesze po rumuńskich krainach geograficznych, wzbogacone mapami wycieczek, planami miast i profilami wysokościowymi terenu. Niezawodna recepta na udany urlop.

Szczegółowo opisane trasy
Główna trasa samochodowa podzielona na 8 odcinków (+ 12 tras bocznych) wraz z alternatywnymi wariantami drogi. Dokładnie opisane wycieczki piesze z profilami terenu dla amatorów trekkingu. Dodatkowe plany miast, szczegółowe mapy tras i wyczerpujące opisy turystycznych atrakcji.

Rumunia i Mołdawia nieznane
Bujny folklor i kolorowe rytuały opisane w 12 rozdziałach. Żywiołowa ludowość (słynny ?wesoły cmentarz?, ?targi panien?). ?Polskie wioski? kultywujące tradycję osadników z Rzeczpospolitej. Zamek Drakuli. Mołdawia winem płynąca ? dodatkowa wycieczka do krainy dziewiczej przyrody i największych winnic Europy. Groty-pustelnie wykute w skale.

Nadzwyczajna architektura i przyroda
Budowle sakralne i świeckie z czasów czterech imperiów ? tradycyjne motywy zdobnicze, wpływy Bizancjum, wiedeńskiej secesji i modernizmu. ?Malowane klasztory? wpisane na listę UNESCO. Ruiny miast naddunajskiej prowincji Cesarstwa Rzymskiego ? Dacji. Unikalna flora i fauna Delty Dunaju. Czyste rzeki, pola słoneczników i autentyczne stepy na południu i wschodzie kraju.

Karpaty Rumuńskie
Zróżnicowana rzeźba górska ? od łagodnych zbocz po typowo ?alpejskie? skaliste turnie i polodowcowe kotły. Na wpół dzikie obszary i pierwotne lasy sąsiadujące z turystycznymi centrami i kurortami o wiekowej tradycji. Opisy szlaków górskich.
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-7546-208-1, 9788375462081
Wydawnictwo: ExpressMap
Seria: explore! guide

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Rumunia - przewodnik? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Rumunia - przewodnik. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl