Rzecznik. Krok w krok za Janem Pawłem II

Joaguin Navarro Valls
Rzecznik. Krok w krok za Janem Pawłem II
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Pasjonująca książka, w której wieloletni watykański rzecznik przedstawia nieznane oblicze dyplomacji Jana Pawła II i jej wpływ na upadek komunizmu.
Odsłania kulisy spotkań z Gorbaczowem, Reaganem i innymi fascynującymi postaciami XX w.: s. Łucją - wizjonerką z Fatimy, czy Matką Teresą. Znajdziemy
tu też szereg ciekawych informacji o inwigilacji polskich kapłanów czy o gen. Jaruzelskim i papieskich pielgrzymkach do Polski 1983 i 1987.
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-62268-09-2, 9788362268092
Wydawnictwo: Fronda

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Rzecznik. Krok w krok za Janem Pawłem II nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

AN
2010-12-31

Ostatnio na rynku księgarskim pojawiła się jedna z najciekawszych książek ostatnich miesięcy. Wydawnictwo Fronda wydało „Rzecznika” Joaquino Navarro-Vallsa i jest to naprawdę pozycja przy której warto się zatrzymać. Samego autora nie trzeba przedstawiać – Joaquin Navarro-Valls – doktor psychiatrii, dziennikarz, korespondent prestiżowych gazet, członek Opus Dei. Wszechstronnie wykształcony, studiował m.in. na Harwardzie. Ale przede wszystkim rzecznik prasowy Stolicy Apostolskiej i dyrektor biura prasowego w okresie najbardziej interesującym każdego Polaka – pontyfikatu Jana Pawła II. Książka składa się ze zbioru esejów, szkiców, które w większości były już publikowane w dzienniku „La Repubblica” – to szczególnie ważne dla polskiego czytelnika, że dzięki wydawnictwu Fronda będzie mógł zapoznać się z tymi tekstami. Są też w książce teksty nigdy nie publikowane, które świetnie wkomponowują się w charakter książki. Książka ta jest chyba szczególnie ciekawa dla nas, Polaków, którzy świetnie znając postać Jana Pawła II, papieża Polaka, „naszego” Papieża, mają szansę spojrzeć na Jego osobę oczami „nie Polaka”, człowieka z zachodu. A w „Rzeczniku” znajdziemy wiele opisów cech tego Wielkiego Polaka. Gdy Valls wspomina początki pontyfikatu Jana Pawła II pisze: „Jego młodzieńcza biografia, dziś powszechnie znana, już wtedy przedstawiała raczej nietypowy portret Słowianina obdarzonego niewątpliwie silną osobowością, ale także zaskakującą zdolnością łączenia z jednej strony uniwersalności ...

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Rzecznik. Krok w krok za Janem Pawłem II. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl