Rzeka krwi Podróż do pękniętego serca Afryki

Tim Butcher
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Rzeka krwi Podróż do pękniętego serca Afryki
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Kiedy Tim Butcher, korespondent gazety „The Daily Telegraph”, został w 2000 roku wysłany do Afryki, szybko pochłonęła go obsesja na punkcie legendarnej rzeki Kongo (płynącej obecnie na terytorium Demokratycznej Republiki Konga, a w dolnym biegu stanowiącej granicę z Kongiem i Angolą). Podróżnik wpadł na pomysł, by odtworzyć słynną XIX-wieczną wyprawę Henry’ego Mortona Stanleya, który podążał wówczas wzdłuż rzeki, odkrywając nieznane Europejczykom tajemnice Afryki. Pomimo przestróg, że jego plan był „samobójczy”, Butcher wyruszył w kierunku Demokratycznej Republiki Konga wyposażony tylko w plecak i kilka tysięcy dolarów ukrytych w butach. Poruszał się przy użyciu różnych pojazdów, na motocyklu, kanoe, łodzi, i korzystając z pomocy wielu postaci – od pracowników prowadzonych przez ONZ organizacji powodziowych po przewodnika-pigmeja – podążał śladami wielkich poszukiwaczy przygód doby wiktoriańskiej. Podróż Butchera była nadzwyczajnym wyczynem, ale jednocześnie stanowiła pretekst do opowiedzenia niezwykłej historii Demokratycznej Republiki Konga, nierzadko dramatycznej, tragicznej i krwawej, a także była próbą zrozumienia specyfiku kontynentu afrykańskiego. Tim Butcher, urodzony w 1967 r., pracował dla „Daily Telegraph” od 1990 w charakterze głównego korespondenta wojennego gazety i szef Biura Afrykańskiego. Obecnie jest korespondentem z Bliskiego Wschodu, mieszka w Jerozolimie.
Data wydania: 2009-10-30
ISBN: 978-83-61444-62-6, 9788361444626
Wydawnictwo: CARTA BLANCA
Seria: Bieguny
Stron: 328

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Demokratyczna Republika Konga

22.11.2019

Zasadniczo książka miała traktować o wyprawie Tim'a Butcher'a korespondenta wojennego Daily Telegraph na wzór tej, jaką odbył pierwszy śmiałek z Europy zapuszczający się w te rejony Afryki w XIX wieku i przepłynął rzekę Kongo. Zatem można liczyć na poruszanie się owym historycznym szlakiem po dzisiejszych, równie niebezpiecznych terenach Konga, k... Recenzja książki Rzeka krwi Podróż do pękniętego serca Afryki

Moja opinia o książce

Opinie

@Asamitt
2019-11-22
6 /10
Przeczytane Podróżnicza/Reportaż Arabsko/Muzułmańsko/Afrykańskie ✈ Wymienione/Sprzedane
@Jjolka
2016-05-18
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Rzeka krwi Podróż do pękniętego serca Afryki. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl