Samobójstwo jako doświadczenie wyobraźni

Stefan Chwin
Samobójstwo jako doświadczenie wyobraźni
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

To, że nie popełniamy samobójstwa, zależy od tysiąca okoliczności i przypadków. Ale im dłużej zajmuje się tą sprawą, tym większej nabieram pewności, że istnieją sytuacje, w których samobójstwo popełniłby każdy. Jeśli nie popełnimy go, to tylko dlatego, że jeszcze nie znaleźliśmy się w takiej sytuacji. Wystarczy jednak znaleźć się w takiej sytuacji, by stało się to, co musi się stać. I nie ma na to żadnej rady. Nasza pewność, że "my na pewno czegoś takiego nie zrobimy", oparta jest na krzepiących złudzeniach. Żyjemy tylko dlatego, że los nas jeszcze nie wrzucił w takie "miejsce". O takich "miejscach" sporo potrafią powiedzieć sztuka i literatura i niektóre z takich "miejsc", przez literaturę i sztukę rozpoznawanych, próbowałem opisać w tej książce.
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-89859-04-4, 9788389859044
Wydawnictwo: Tytuł
Nagrody: Nagroda Literacka Gdynia (Zwycięzca)
Stron: 558
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Stefan Chwin Stefan Chwin
Urodzony 11 kwietnia 1949 roku w Polsce (Gdańsk)
Polski pisarz,eseista, historyk literatury. Jest profesorem nadzwyczajnym na Uniwersytecie Gdańskim. Mieszka w Gdańsku i o Gdańsku najczęściej pisze. Jedna z jego powieści, zatytułowana "Hanemann" została przetłumaczona na język angielski i niemieck...

Pozostałe książki:

Hanemann Esther Żona prezydenta 9 Wigilii Złoty pelikan Krótka historia pewnego żartu Wszystkie dni lata Zwodnicze piękno Dzieci (tom 1 i 2) Dziennik dla dorosłych Kartki z dziennika O kotach Panna Ferbelin Srebrzysko Dolina Radości Pokaz prozy Death in Danzig Gdańsk według Stefana Chwina Miłosz Interpretacje i świadectwa Miłość we Wrocławiu Oddać życie za Polskę. Samobójstwo altruistyczne w kulturze polskiej XIX wieku Opowiadania dla Krystyny Samobójstwo i grzech istnienia Samobójstwo jako doświadczenie wyobraźni Schulz/Forum 4 Wolność pisana po Jałcie Wspólna kąpiel
Wszystkie książki Stefan Chwin

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Samobójstwo jako doświadczenie wyobraźni? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Samobójstwo jako doświadczenie wyobraźni. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat