Samotny krzyżowiec Tom 1 Miecz Salomona

Marek Orłowski
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Samotny krzyżowiec Tom 1 Miecz Salomona
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Rok Pański 1187, Ziemia Święta. Wojska krzyżowców ponoszą miażdżącą klęskę na wzgórzach Hittinu. Zwycięski sułtan Saladyn zdobywa większość ziem Królestwa Jerozolimskiego. Wielki mistrz templariuszy wysyła z sekretną misją poselstwo do Starca z Gór, wodza owianej złą sławą sekty asasynów. Wraz z braćmi zakonnymi podąża Roland de Montferrat, zwany Czarnym Rycerzem. Co chce osiągnąć mistrz templariuszy, układając się ze skrytobójcami Starca z Gór? Dlaczego los pcha Rolanda do siedziby asasynów, gdzie ukryto wykuty przed wiekami niezwykły miecz, przeklęty przez demona? Krzyżowcy i Saraceni, zbroczone krwią pola bitew, mroczne tajemnice starożytnej Jerozolimy, zaginione skarby króla Salomona, starotestamentowa magia – oto świat rycerza z Montferratu. Aby w nim przeżyć, samotny krzyżowiec musi stawić czoło nie tylko wrogim mieczom, ale też siłom nadprzyrodzonym. Czy czarna zbroja ochroni rycerza przed ścigającymi go cieniami przeszłości? Marek Orłowski, a właściwie Marko Szapkarow–Orłowski, urodził się w 1958 roku w Warszawie. Jest absolwentem ASP w macedońskim Skopje. Pasjonuje się jeździectwem, sportami wodnymi i turystyką górską, ale też historią średniowiecza i zabytkową bronią. Aktywny tryb życia łączy z zamiłowaniem do czytania książek o dość eklektycznie dobranej tematyce. Samotny krzyżowiec jest jego literackim debiutem.
Data wydania: 2014-04-02
ISBN: 978-83-64185-55-7, 9788364185557
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Erica
Cykl: Samotny Krzyżowiec, tom 1
Stron: 368

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Samotny krzyżowiec Tom 1 Miecz Salomona? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@eR_
2019-12-19
6 /10
Przeczytane Współpraca

Marek Orłowski, a właściwie Marko Szapkarow–Orłowski, urodził się w 1958 roku w Warszawie. Jest absolwentem ASP w macedońskim Skopje. Jego zamiłowanie do historii średniowiecznej i zabytkowej broni zaowocowało książkowym debiutem. Miecz Salomona jest pierwszą częścią cyklu Samotny krzyżowiec.

De Montferrat, po przybyciu do Ziemi Świętej, bierze udział, wraz z Templariuszami, w jedynej słusznej wojnie, czyli Saracenami.A walka ta, będzie krwawa i długa.Po zerwaniu kruchego rozejmu, rycerze będą musieli stoczyć nierówną walkę z połączonymi siłami świata islamskiego.Chcąc minimalnie wyrównać szanse, mistrz templariuszy wysyła misję do tajemniczego zakonu assasynów, a jej powodzenie, może przeważyć losy świata.

W swojej książce autor, zawarł wszystko to, co powinno być w takiej pozycji.Czyli emocjonujące bitwy, szczęk oręża, zdrady,potyczki, morderstwa, rozterki moralne głównego bohatera.Arka Przymierza, legendarny miecz Salomona-jest tu wszystko.Jednocześnie, autor pozwolił sobie na swobodną interpretację faktów, pozmieniał również czas niektórych zdarzeń, a to w celu spójności akcji.Wyjaśnienie wszystkich zmian, znajduje się na końcu książki.
Główny bohater nieco naiwny, a wątki magiczne, wstawione jakby na siłę, poza tymi drobnymi mankamentami, lektura, na pewno godna uwagi i z pewnością sięgnę po tom kolejny.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Samotny krzyżowiec Tom 1 Miecz Salomona. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Samotny krzyżowiec Tom 2 Ścieżki przeznaczenia
Samotny krzyżowiec Tom 2 Śc...
Marek Orłowski
6/10
Dalszy ciąg przygód Rolanda z Montferratu, zwanego Czarnym Rycerzem. Rok 1189, Ziemia Święta. Ocalał...
Samotny krzyżowiec. Czas
Samotny krzyżowiec. Czas
Marek Orłowski
7/10
Dalszy ciąg przygód Rolanda z Montferratu, zwanego Czarnym Rycerzem. Starodawna magia przeniosła go ...
Rozdroża
Rozdroża
Marek Orłowski
Czwarty i ostatni tom cyklu o przygodach Rolanda z Montferratu, zwanego Czarnym Rycerzem. Tym razem ...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl