Samotny krzyżowiec Tom 2 Ścieżki przeznaczenia

Marek Orłowski
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Samotny krzyżowiec Tom 2 Ścieżki przeznaczenia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Dalszy ciąg przygód Rolanda z Montferratu, zwanego Czarnym Rycerzem. Rok 1189, Ziemia Święta. Ocalałe z klęski pod Hittin resztki wojsk krzyżowców rozpaczliwie walczą o odzyskanie utraconych zamków i miast Królestwa Jerozolimskiego. Czarny Rycerz ma do spełnienia własną misję. Usiłuje ocalić z rąk asasynów największą z relikwii, zapewniającą władzę nad światem – Arkę Przymierza. Przedtem jednak musi umknąć z ponurej fortecy w górach An-Nusarija. Czy samotny krzyżowiec zdoła ujść sztyletom skrytobójców Starca z Gór? Czy uda mu się ostrzec templariuszy o zdradzie? Jakie będą jego dalsze losy? Czy przeklęty przed wiekami Miecz Salomona będzie posłuszny dłoni chrześcijańskiego rycerza? Czy odwaga i zręczność w walce wystarczą, by pokonać wrogów posługujących się nie tylko stalą, ale i magią? Marek Orłowski, a właściwie Marko Szapkarow–Orłowski, urodził się w 1958 roku w Warszawie. Jest absolwentem ASP w macedońskim Skopje. Pasjonuje się jeździectwem, sportami wodnymi i turystyką górską, ale też historią średniowiecza i zabytkową bronią. Aktywny tryb życia łączy z zamiłowaniem do czytania książek o dość eklektycznie dobranej tematyce. Samotny krzyżowiec. Miecz Salomona był jego literackim debiutem.
Data wydania: 2014-10-16
ISBN: 978-83-64185-66-3, 9788364185663
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Erica
Cykl: Samotny Krzyżowiec, tom 2
Kategorie: Fantastyka, Fantasy
Stron: 368

Autor

Marek Orłowski
Urodzony w 1958 roku w Polsce (Warszawa)
Marek Orłowski (właść. Marko Szapkarow - Orłowski) to pisarz urodzony w 1958 roku w Warszawie. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w stolicy Macedonii, Skopje. Jest pasjonatem jeździectwa, sportów wodnych i górskiej turystyki, a przede wszystkim - his...

Pozostałe książki:

Samotny krzyżowiec Tom 1 Miecz Salomona Samotny krzyżowiec Tom 2 Ścieżki przeznaczenia Samotny krzyżowiec. Czas Generał józef haller 1873-1960 Rozdroża Zaginiona relikwia
Wszystkie książki Marek Orłowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Samotny krzyżowiec Tom 2 Ścieżki przeznaczenia? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@eR_
2019-12-19
6 /10
Przeczytane Współpraca

Marek Orłowski, a właściwie Marko Szapkarow–Orłowski, urodził się w 1958 roku w Warszawie. Jest absolwentem ASP w macedońskim Skopje. Jego zamiłowanie do historii średniowiecznej i zabytkowej broni zaowocowało książkowym debiutem. Ścieżki przeznaczenia jest drugą częścią cyklu Samotny krzyżowiec.

Jest Rok Pański 1189, niedobitki rycerzy walczą o odzyskanie utraconych dóbr w Królestwie Jerozolimskich, które, po wygranej wojnie zagarnęli Saraceni.
Czarny rycerz, ze wszystkich sił stara się odzyskać, skradzioną Arkę Przymierza, równocześnie Miecz Salomona, przeklęty przez wieki, nie chce być posłuszny w rękach chrześcijanina.Dodatkowo, Starzec z Gór, nasyła na naszego bohatera skrytobójców, co dodatkowo komplikuje sprawy.

Jak w poprzednim tomie, mamy tu wszystko, co powinno się znaleźć we wciągającej powieści.Niestety, ten sam zarzut, co we wcześniejszej części, elementy magii, dodane niepotrzebnie i jakby na siłę.Poza tym ,książka spełnia wszelkie warunki dobrego czytadła, a czegóż chcieć więcej.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Samotny krzyżowiec Tom 2 Ścieżki przeznaczenia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Samotny krzyżowiec Tom 1 Miecz Salomona
Samotny krzyżowiec Tom 1 Mi...
Marek Orłowski
6/10
Rok Pański 1187, Ziemia Święta. Wojska krzyżowców ponoszą miażdżącą klęskę na wzgórzach Hittinu. Zwy...
Samotny krzyżowiec. Czas
Samotny krzyżowiec. Czas
Marek Orłowski
7/10
Dalszy ciąg przygód Rolanda z Montferratu, zwanego Czarnym Rycerzem. Starodawna magia przeniosła go ...
Rozdroża
Rozdroża
Marek Orłowski
Czwarty i ostatni tom cyklu o przygodach Rolanda z Montferratu, zwanego Czarnym Rycerzem. Tym razem ...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl