Sekret Tatiany

Gill Paul
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Sekret Tatiany
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Dwie kobiety. Dwie różne historie. I jedna tajemnica, która je połączyła. 1914. Wielka księżna Tatiana z rodu Romanowów zakochuje się w rannym oficerze kawalerii. Czas im nie sprzyja: wojna przybiera katastrofalny obrót, potężna monarchia chyli się ku upadkowi, a życiu kochanków zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo. 2016. Kitty wyjeżdża do odziedziczonego po pradziadku domku, aby uciec od problemów małżeńskich. Tam, nad brzegiem jeziora Akanabee, znajduje niezwykły, wysadzany klejnotami naszyjnik, który odkrywa przed nią rodzinny sekret... Historia wielkiej miłości, która wymaga wielu poświęceń, lecz jest w stanie przetrwać najcięższą próbę. Numer 1 na portalu Amazon Bestseller „USA Today” Przetłumaczona na 11 języków. Prawa sprzedane do 20 krajów. Miłość. Ból. Ukojenie. Historia, od której nie mogłam się oderwać.– Sonia Bohosiewicz Książka dostępna w dwóch wersjach okładkowych.
Data wydania: 2018-10-02
ISBN: 978-83-277-1626-2, 9788327716262
Wydawnictwo: Mando
Stron: 416
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Gill Paul Gill Paul Gill Paul – brytyjska autorka powieści historycznych dedykowanym kobietom oraz literatury faktu. Urodziła się w Szkocji, jednak obecnie mieszka w Londynie. Zadebiutowała w 2011 książką Titanic Love Stories: The True Stories of 13 Honeymoon Couples W...

Pozostałe książki:

Rywalki Zaginiona córka Kobieta mojego męża Sekret Tatiany Ulotne nadzieje 48-godzinny detoks. Seriaporad.pl 50 faktów z historii medycyny Electrical Power Equipment & Maintenance Testing
Wszystkie książki Gill Paul

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Fascynująca

18.12.2018

Kto z nas nie słyszał na lekcji historii o rodzie Romanowów? O carze Mikołaju i jego rodzinie zamordowanej przez bolszewików? Ta historia do dziś rozgrzewa umysły historyków, mimo że od tej tragedii minęło 100 lat. Gill Paul w swojej powieści podjęła się trochę niebezpiecznego zadania opowiedzenia losów Romanowów z innym, alternatywnym zakończenie... Recenzja książki Sekret Tatiany

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@agulkag
2021-07-11
Przeczytane

Akcja powieści toczy się w czasie I wojny światowej w carskiej Rosji. Ale nie tylko, bo równolegle jesteśmy również nad jeziorem Akanebee, dokąd jedzie po odkryciu zdrady męża Kitty. Można się zastanawiać co łączy te dwie sytuacje? Przede wszystkim postać Dymitra, który był żołnierzem armii carskiej. Ale nie tylko, bowiem stał się jednocześnie dokumentalistą uczuć swoich skierowanych do księżnej Tatiany. Kitty natomiast odkrywa związek między Dymitrem, a swoim pradziadkiem.
Powieść ta oprócz wątku miłosnego przynosi całkiem nieźle pokazaną historię rodu Romanowów. Czytelnik wkracza w czas, gdy dokonuje się ogromna zmiana polityczna skutkująca powstaniem nowych krajów. Zaglądamy na carski dwór, poznajemy zwyczaje i ludzi tam żyjących.
Czasy współczesne to śledzenie związku między Kitty oraz Toma, który staną na krawędzi rozpadu. To ciekawe studium poszukiwania przestrzeni do podjęcia na nowo walki o miłość oraz trudnego przebaczenia.
Trochę nużyły mnie długie fragmenty przemyśleń Dymitra, zwłaszcza z okresu poszukiwań Tatiany, ale ogólnie czytało się dosyć dobrze.

× 6 | link |
@emilka1984
2023-02-20
8 /10
Przeczytane

Uwielbiam książki Gill Paul, fikcja literacka która opiera się na prawdziwych osobach i wydarzeniach. Byłam zachwycona książka o Wallis Simson. Tym razem autorka postanowiła wziąć na warsztat osobę Tatiany ze słynnej dynastii Romanowów.

Historia dzieję się w dwóch płaszczyznach czasowych, w przeszłości czyli w roku 1914 i w czasach obecnych 2016. W dwóch różnych miejscach, przeszłość to carska Rosja, jeszcze wtedy kolebka kultury, pełna przepychu, znanych osobistości, teraźniejszość to Ameryka i mały domek nad jeziorem, w którym Katie chce poznać przeszłość swojego pradziadka, o którym rodzina milczała. Dziewczyna dowiaduje się o nim, tylko dzięki kancelarii adwokackiej, która kontaktuje się z nią w sprawie spadku, po nieżyjącym od dawna przodku. Małżeństwo Katie przeżywa kryzys, więc ta pakuje się i leci do Ameryki, szukać prawdy o dziadku Dymitrim.
Tatiana Romanowa, córka cara, najważniejsza rodzina w Rosji. Dziewczyna pełna pasji, ale i delikatności, zostaje pielęgniarką, opatruje rannych żołnierzy i tak zakochuje się w Dymitrze, a on odwzajemnia tę miłość. Wie, że Car zgodzi się na ich ślub, niestety wojna ich rozdziela, a historię makabrycznej zbrodni dokonanej na Romanowach przez bolszewików zna każdy. Jednak może Tatiana przeżyła, może udało się ją uratować, takie nadzieje na Dymitri i wierzy, że kiedyś ją odnajdzie.

Wiem, że książka jest fikcją, ale i ja miałam nadzieję, na ratunek Tatiany. Przez lata wiele kobiet podawało się za cudownie o...

| link |
@canis.luna
2021-03-15
8 /10
Przeczytane
@Remma
2020-12-29
7 /10
Przeczytane powieści historyczne Rosja/ZSRR
@Liliowy_Motylek
@Liliowy_Motylek
2020-12-07
5 /10
Przeczytane 2020 Na tle historycznym
GU
@gulinka
2019-03-25
7 /10
Przeczytane
@esclavo
2018-12-18
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Sekret Tatiany. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat