Siedem cudów świata: historia nowoczesnej wyobraźni

John Romer
Książka Siedem cudów świata: historia nowoczesnej wyobraźni
Książka Siedem cudów świata: historia nowoczesnej wyobraźni
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka opowiada o siedmiu cudach starożytnego świata: posągu Zeusa Olimpijskiego dłuta Fidiasza, Kolosie Rodyjskim, latarni morskiej na wyspie Faros naprzeciw Aleksandrii, Mauzoleum w Halikarnasie, Wiszących Ogrodach Semiramidy w Babilonie, świątyni Artemidy w Efezie i piramidach egipskich. Niestety, do dziś zachowały się tylko te ostatnie; pozostałe miracula mundi leżą w ruinie lub zniknęły w pomroce dziejów. John i Elisabeth Romer, małżeństwo archeologów brytyjskich, kreują obrazy tych wielkich budowli i dzieł sztuki, wykorzystując zarówno przekazy starożytnych pisarzy, jak i najnowsze techniki archeologiczne. Autorzy przedstawiają historię cudów, ich powstania i upadku, a także dzieje ich odkryć, od najdawniejszych prac wykopaliskowych po dzisiejsze badania. Historia siedmiu cudów świata jest zarazem historią idei, która wywarła znaczny wpyłw na świat nowożytny.  
Tytuł oryginalny: The Seven Wonders of the World. A History of the Modern Imagination
Data wydania: 1997
ISBN: 83-06-02606-3, 8306026063
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Seria: Rodowody Cywilizacji
Kategoria: Historia
Stron: 310

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Siedem cudów świata: historia nowoczesnej wyobraźni aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Siedem cudów świata: historia nowoczesnej wyobraźni. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}