"Sir Thomas Lipton" zwycięża

Geoffrey Williams
Książka "Sir Thomas Lipton" zwycięża
Książka "Sir Thomas Lipton" zwycięża
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Kiedy Geoffrey Williams, 25 letni Kornwalijczyk, postanowił wygrać Transatlantyckie Regat Samotników 1968 - nie miał za sobą żadnego doświadczenia w samotnym żeglowaniu. Kiedy zaś wyruszył jachtem "Sir Thomas Lipton " w 500-milowy rejs kwalifikacyjny - ten ponad 17-metrowy kecz był największym jachtem, na jakim kiedykolwiek żeglował na pełnym morzu samotny żeglarz. Wyjątkowo żywa narracja tej książki w połączeniu z bogatą ilustracją fotograficzną i rysunkową daje Czytelnikowi obraz walki o finanse, przedstawia okres budowy jachtu oraz przygotowania do regat. W regatach wzięło udział 34 uczestników z 9 krajów. Trasa prowadziła przez Atlantyk od Plymouth w Anglii do Newport w USA.  
Tytuł oryginalny: 'Sir Thomas Lipton' wins
Data wydania: 1977
ISBN: 978-83-7181-888-2, 9788371818882
Wydawnictwo: Wydawnictwo Morskie
Seria: Sławni Żeglarze
Kategoria: Biografia
Stron: 168

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka "Sir Thomas Lipton" zwycięża nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka "Sir Thomas Lipton" zwycięża. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}