Skóra jest elastyczną powłoką, która otacza całe ciało

Bjørn Rasmussen
Skóra jest elastyczną powłoką, która otacza całe ciało
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Nagrodzona Europejską Nagrodą Literacką powieść Bjorna Rasmussena przełamuje tabu erotyki homoseksualnej, szokuje i zmusza do refleksji. Opowiada historię nastolatka Bjorna mieszkającego na duńskiej prowincji z braćmi i matką, która prowadzi szkołę jazdy konnej. Bohater stara się utrzymać w tajemnicy swoją seksualność, a kiedy pewnego dnia nawiązuje związek ze znacznie starszym instruktorem jazdy konnej, wkracza w niebezpieczną fazę życia i w cień autodestrukcji. Związek przeradza się w wielką miłość naznaczoną brutalnym, sadomasochistycznym, ostrym seksem. Powieść łączy elementy autobiograficzne z fikcją, a jej język intensywny, dynamiczny, burzący wszelkie normy jest z jednej strony do granic wytrzymałości dosadny, z drugiej poetycki.

Wydanie 1
Data wydania: 2024-07-15
ISBN: 978-83-67706-31-5, 9788367706315
Wydawnictwo: Biuro Literackie
Seria: Nowy europejski kanon literacki
Stron: 76
dodana przez: Vernau

Autor

Bjørn Rasmussen
Urodzony 1 października 1983 roku w Danii (Balleby)
Bjørn Rasmussen jest absolwentem studiów dramaturgicznych i szkoły pisarstwa Forfatterskolen. Zadebiutował jako dramaturg w 2004 roku, a jego kolejne sztuki trafiły na duńskie sceny w 2006 i 2008 roku. Wydana przez Biuro Literackie powieść to debiut...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Skóra jest elastyczną powłoką, która otacza całe ciało nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Skóra jest elastyczną powłoką, która otacza całe ciało. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl