Skrzydła anioła

Jean Delumeau
Książka Skrzydła anioła
Książka Skrzydła anioła
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

[...] Czyż poczucie bezpieczeństwa, którego każdy z nas chciałby doświadczać jak najczęściej, nie zasługuje na zainteresowanie ze strony historyków? Potrzeba bezpieczeństwa, obejmująca opiekę socjalną i prawo do pracy, nabrała w naszej cywilizacji tak wielkiego znaczenia, że nieomal przerodziała się w obsesję. A przecież badamy przeszłość wychodząc od naszych własnych trosk. Czy możemy dzisiaj prawidłowo analizować naszą potrzebę bezpieczeństwa, nie znając reakcji obronnych naszych poprzedników w obliczu niebezpiecznych i budzących lęk sytuacji? Musimy wiedzieć , w jaki sposób szukali otuchy nasi przodkowie Jak opanowywali swoje lęki, jakie systemy bezpieczeństwa tworzyli. Musimy odnależć w przeszłości zbiorowe rytuały, które egzorcyzmowały, uwalniały od poczucia winy, prowadziły do pojednania, chroniły, uzdrawiały.[...] (wg. Wprowadzenia Autora)  
Data wydania: 1998
ISBN: 83-7233-128-6, 8372331286
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Volumen
Seria: La Nouvelle Marianne
Kategoria: Historia
Stron: 610

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Skrzydła anioła? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Skrzydła anioła. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}