Skrzydła anioła

Jean Delumeau
Skrzydła anioła
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

[...] Czyż poczucie bezpieczeństwa, którego każdy z nas chciałby doświadczać jak najczęściej, nie zasługuje na zainteresowanie ze strony historyków? Potrzeba bezpieczeństwa, obejmująca opiekę socjalną i prawo do pracy, nabrała w naszej cywilizacji tak wielkiego znaczenia, że nieomal przerodziała się w obsesję. A przecież badamy przeszłość wychodząc od naszych własnych trosk. Czy możemy dzisiaj prawidłowo analizować naszą potrzebę bezpieczeństwa, nie znając reakcji obronnych naszych poprzedników w obliczu niebezpiecznych i budzących lęk sytuacji? Musimy wiedzieć , w jaki sposób szukali otuchy nasi przodkowie Jak opanowywali swoje lęki, jakie systemy bezpieczeństwa tworzyli. Musimy odnależć w przeszłości zbiorowe rytuały, które egzorcyzmowały, uwalniały od poczucia winy, prowadziły do pojednania, chroniły, uzdrawiały.[...] (wg. Wprowadzenia Autora)  
Data wydania: 1998
ISBN: 83-7233-128-6, 8372331286
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Volumen
Seria: La Nouvelle Marianne
Kategoria: Historia
Stron: 610

Autor

Jean Delumeau Jean Delumeau
Urodzony 18 czerwca 1923 roku we Francji (Nantes)
francuski historyk zajmujący się kulturą, religią i mentalnością nowożytną. Był wykładowcą na uniwersytecie w Rennes, a w latach 1975–1994 profesorem Collège de France, specjalizującym się w historii Kościoła i myśli Zachodu od XIV do XVIII wieku.

Pozostałe książki:

Strach w kulturze Zachodu XIV-XVIII wieku Historia raju. Ogród rozkoszy Cywilizacja odrodzenia Rozmowy o końcu czasów Historia ojców i ojcostwa
Wszystkie książki Jean Delumeau

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Skrzydła anioła? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Skrzydła anioła. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl