Skrzydła zwycięzców, skrzydła pokonanych... skrzydła niepodległości 1918

Andrzej Artur Olejko, Siergiej Nelipowicz, Wojciech Mazur, Oleksandr Demianiuk ...
Skrzydła zwycięzców, skrzydła pokonanych... skrzydła niepodległości 1918
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Opracowanie oddawane w twe ręce Drogi Czytelniku jest pokłosiem ostatniej, czwartej międzynarodowej konferencji lotniczej zorganizowanej tak jak i poprzednie w Ośrodku Konferencyjno-Wystawienniczym Kasztel w Szymbarku. W ciągu czterech lat przez obiekt ten przewinęło się znamienite grono prelegentów, znawców tematyki lotniczej Wielkiej Wojny z Austrii, Niemiec, Rosji, Ukrainy, Francji, Włoch, Serbii, Słowenii, Czech, Słowacji oraz Polski, którzy pozostawili po sobie nie tylko wrażenie niebywale wysokiego poziomu w prezentowanej przez siebie w referatach tematyce jak i tutaj odbywały się „chrzciny” następujących po sobie czterech tomów pokonferencyjnych. Niebywale cieszy fakt, że echa lotniczych konferencji dotarły do naukowych centrów świata i zasiliły zasoby biblioteczne np. Museum Specialist, Collections Processing Unit National Air and Space Museum/Smithsonian Institution w Stanach Zjednoczonych Ameryki (USA) jak i wzbudziły uznanie światowych autorytetów z lotniczej tematyki takich jak płk. Terry Finnegan, Carl J. Bobrow z USA, John Herris z amerykańskiego wydawnictwa Aeronautbooks czy Helmuth Jäger z Niemiec.

Postawiona konferencyjna teza Ohne Flieger kein Sieg została udowodniona a luka w nauce dotycząca działań lotniczych na „zapomnianych frontach Wielkiej Wojny” wypełniona. Tym samym organizacja wspomnianych czterech międzynarodowych konferencji lotniczych w okresie rocznicowych obchodów 100. lecia wydarzeń z lat 1914-1918 pokazała, iż gorlickie muzeum zasłużenie trafiło do grona zauważalnych na naukowej mapie świata (Andrzej Olejko)
Data wydania: 2019
ISBN: 978-83-65982-46-9, 9788365982469
Wydawnictwo: Infort Editions
Stron: 520
dodana przez: AnotherOne

Autor

Andrzej Artur Olejko Andrzej Artur Olejko
Urodzony 6 kwietnia 1963 roku w Polsce (Brzozów)
Andrzej Artur Olejko – polski historyk, doktor habilitowany, specjalizujący się w historii wojskowości i problematyce lotniczej. Pochodzi z Grabownicy Starzeńskiej. Urodził się w rodzinie o nauczycielskich tradycjach. Jego ojciec Jan Olejko (1936-2...

Pozostałe książki:

Lotnictwo morskie II Rzeczypospolitej Francuskie wodnosamoloty w lotnictwie polskim 1926-1937 Mosty które rozwiesiłą noc CANT Z-506 B Airone Morskiego Dywizjonu Lotniczego Na skrzydłach Wielkiej Wojny 1916-1917. Z historii lotnictwa nad „zapomnianymi” frontami czyli od Frontu Wschodniego po Alpy, Siedmiogród i Macedonię
Wszystkie książki Andrzej Artur Olejko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Skrzydła zwycięzców, skrzydła pokonanych... skrzydła niepodległości 1918 nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Skrzydła zwycięzców, skrzydła pokonanych... skrzydła niepodległości 1918”- Andrzej Artur Olejko

Na skrzydłach Wielkiej Wojny 1916-1917. Z historii lotnictwa nad „zapomnianymi” frontami czyli od Frontu Wschodniego po Alpy, Siedmiogród i Macedonię
Na skrzydłach Wielkiej Wojn... Andrzej Artur Olejko, Harald Fritz Potempa
Spis treści: Tytułem wstępu (Karol Górski, Starosta Gorlic...
Wrześniowe Eskadry 56 Eskadra Towarzysząca
Wrześniowe Eskadry 56 Eskad... Andrzej Artur Olejko
W dniu 17 IX Eskadra otrzymała rozkaz od ppłk. Tuskiewicza p...
Lotnictwo morskie II Rzeczypospolitej
Lotnictwo morskie II Rzeczy... Andrzej Artur Olejko
Odzyskanie przez Rzeczpospolitą Polską niepodległości po wie...
Francuskie wodnosamoloty w lotnictwie polskim 1926-1937
Francuskie wodnosamoloty w ... Andrzej Artur Olejko
Książka jest wynikiem wnikliwych wieloletnich studiów autora...
Wrześniowe Eskadry 31 Eskadra Rozpoznawcza N
Wrześniowe Eskadry 31 Eskad... Andrzej Artur Olejko
Eskadra pracowała jako Eskadra Rozpoznawcza oraz jako Eskadr...

Cytaty z książki

O nie! Książka Skrzydła zwycięzców, skrzydła pokonanych... skrzydła niepodległości 1918. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe