"Wilk" i "Wilczek". Historia najsłynniejszego korsarskiego rejsu Wielkiej Wojny

Andrzej Artur Olejko
"Wilk" i "Wilczek". Historia najsłynniejszego korsarskiego rejsu Wielkiej Wojny
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Historia działań wojennych na morzach i oceanach świata w ramach pierwszej wojny światowej nie doczekała się w Polsce szczególnie wielu opracowań. Tematyka lat 1914–1918 jest dla polskich historyków dużo trudniejsza niż okresu następnej wojny światowej. Przez długie lata po 1945 roku był to temat zapomniany, pomijany, także ze względów politycznych. Po 1989 roku powrócono tu do bardziej otwartych badan. Obecnie można zaobserwować potężny ruch wprowadzania na polski rynek tłumaczeń prac obcojęzycznych, odnoszących się do losów pierwszej wojny światowej, co prawda często fundamentalnych, ale jednak zasadniczo powstałych 70 lat temu i dawniej. Patrząc na ten ruch, pozytywnie przyjąłem pracę A. Olejki. Uważam, że ta praca oparta o gruntowne badania, korzystająca z całego dorobku historiograficznego, jest dużo lepszym rozwiązaniem, niż kolejne wprowadzane na polski rynek tłumaczenie. A może inaczej, cieszę się jako historyk wojen morskich, że obok tłumaczeń, zalewających nasz rynek, pojawia się opracowanie nowe, współczesne... (z recenzji dra hab. Macieja Franza).
Data wydania: 2016
ISBN: 978-83-64023-81-1, 9788364023811
Wydawnictwo: INFORTeditions
Seria: Bitwy/Taktyka
Kategorie: Historia, Hobby
Stron: 173

Autor

Andrzej Artur Olejko Andrzej Artur Olejko
Urodzony 6 kwietnia 1963 roku w Polsce (Brzozów)
Andrzej Artur Olejko – polski historyk, doktor habilitowany, specjalizujący się w historii wojskowości i problematyce lotniczej. Pochodzi z Grabownicy Starzeńskiej. Urodził się w rodzinie o nauczycielskich tradycjach. Jego ojciec Jan Olejko (1936-2...

Pozostałe książki:

"Wilk" i "Wilczek". Historia najsłynniejszego korsarskiego rejsu Wielkiej Wojny CANT Z-506 B Airone Morskiego Dywizjonu Lotniczego Francuskie wodnosamoloty w lotnictwie polskim 1926-1937 Gapa z zielonym wieńcem czyli z szachownicą przeciwko tryzubowi. Pierwsza wojna polskich skrzydeł 1918–1919 Lotnictwo morskie II Rzeczypospolitej Mosty które rozwiesiłą noc Na skrzydłach Wielkiej Wojny 1916-1917. Z historii lotnictwa nad „zapomnianymi” frontami czyli od Frontu Wschodniego po Alpy, Siedmiogród i Macedonię Niedoszły sojusznik czy trzeci agresor? Polskie Lotnictwo Morskie 1920-56 Polskie lotnictwo morskie 1920-1946 Skrzydła nad Beskidami 1914. Lotnictwo austro-węgierskie w walkach o Kraków i w operacji łapanowsko-limanowskiej Skrzydła zwycięzców, skrzydła pokonanych... skrzydła niepodległości 1918 Szachownice nad okupowaną Europą Szybowce nad Bieszczadami Wrześniowe Eskadry 31 Eskadra Rozpoznawcza N Wrześniowe Eskadry 56 Eskadra Towarzysząca Zapomniane hydroplany
Wszystkie książki Andrzej Artur Olejko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka "Wilk" i "Wilczek". Historia najsłynniejszego korsarskiego rejsu Wielkiej Wojny aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka "Wilk" i "Wilczek". Historia najsłynniejszego korsarskiego rejsu Wielkiej Wojny. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat