Śląsk-Porty. Magistrala Węglowa

Edward Wieczorek, Grzegorz Kotlarz, Henryk Dąbrowski
Książka Śląsk-Porty. Magistrala Węglowa
Książka Śląsk-Porty. Magistrala Węglowa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Budowa Magistrali Węglowej była nie tylko wybitnym przedsięwzięciem polskich kolei, ale również największą inwestycją logistyczną w okresie II Rzeczpospolitej Polskiej. Znaczenie magistrali było ogromne, nie tylko w dziedzinie gospodarczej, ale również politycznej, społecznej czy nawet militarnej. W istotny sposób wpłynęła na życie dopiero co odrodzonego państwa polskiego. Do dzisiaj pozostaje jedną z najważniejszych w ruchu towarowym linii kolejowej w naszym kraju. Nareszcie doczekała się odrębnej monografii – nie tylko bardzo dobrze napisanej – ale również wydanej na bardzo wysokim poziomie graficznym z rewelacyjnym materiałem ilustracyjnym wewnątrz. Poza częścią typowo historyczną książka zawiera również współczesne opracowanie turystyczne dotyczące tego co można ciekawego zobaczyć w miejscowościach przez które przebiega Magistrala. Książka będzie się podobać każdemu miłośnikowi kolei!  
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-926946-0-1, 9788392694601
Wydawnictwo: Eurosprinter
Seria: Najciekawsze linie kolejowe Polski
Kategoria: Technika
Stron: 360
dodana przez: Mirko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Śląsk-Porty. Magistrala Węglowa aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Śląsk-Porty. Magistrala Węglowa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}