Słownik interpunkcyjny jęz.polskiego z zasadami przestankowania

Jerzy Podracki
Słownik interpunkcyjny jęz.polskiego z zasadami przestankowania
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

I Słownik Jerzego Podrackiego jest jedynym tego rodzaju opracowaniem na rynku wydawniczym. W jego pierwszej części znajdzie czytelnik zasady interpunkcji oraz wyjaśnienie pojęć składniowych niezbędnych do ich zrozumienia. Druga zawiera ok. 500 wyrazów i wyrażeń wraz z objaśnieniami dotyczącymi subtelności przestankowania. Uzupełnieniem haseł są przykłady z innych słowników i z literatury.
Data wydania: 1998
ISBN: 978-83-01-12460-1, 9788301124601
Wydawnictwo: Naukowe PWN

Autor

Jerzy Podracki Jerzy Podracki
Urodzony w 1942 roku w Polsce
Profesor językoznawstwa, pracuje w Instytucie Polonistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się m.in. poprawnością językową, kodyfikacją polskiej pisowni, dydaktyką języka polskiego, a także metodyką nauczania języka polskiego, historią...

Pozostałe książki:

Gdzie postawić przecinek? Poradnik ze słownikiem Kieszonkowy słowniczek interpunkcyjny PWN Nowy słownik interpunkcyjny języka polskiego z zasadami przestankowania Język w mediach elektronicznych Gdzie postawić przecinek?
Wszystkie książki Jerzy Podracki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Słownik interpunkcyjny jęz.polskiego z zasadami przestankowania? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Słownik interpunkcyjny jęz.polskiego z zasadami przestankowania. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl