Słownik szkolny. Historia Polski

Jerzy Pilikowski
Słownik szkolny. Historia Polski
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Autor Słownika szkolnego. Historia Polski ograniczył się do podania tylko tych faktów, których znajomość jest niezbędna do zrozumienia problemu czy działalności danej postaci. Do faktów zawsze dołączonych jest parę zdań komentarza, który ma za zadanie otwierać szerszą perspektywę poznawczą. Inne publikacje o encyklopedycznym charakterze zwykle zarzucają czytelnika (najczęściej ucznia) lawiną wiadomości, nie wskazując, co jest najważniejsze. Myślą przewodnią tego słownika jest ?minimum informacji, maksimum zrozumienia?. Słownik przeznaczony jest głównie dla uczniów gimnazjów, szkół średnich, studentów i nauczycieli, ale z powodzeniem, z racji jego charakteru, mogą z niego korzystać wszyscy, którzy interesują się historią.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-7435-422-6, 9788374354226
Wydawnictwo: Zielona Sowa

Autor

Jerzy Pilikowski Jerzy Pilikowski
Urodzony w 1952 roku w Polsce
Polski historyk, nauczyciel dyplomowany i pisarz. Jest autorem podręczników oraz programów nauczania historii i wiedzy o społeczeństwie, słowników, opowieści historycznych oraz książek popularnonaukowych.

Pozostałe książki:

Czy z Polski możemy być dumni ? Opowieści Gęsiego Pióra Podróż w świat Europy Podróż w świat cywilizacji Podróż w świat etyki Podróż w świat filozofii Podróż w świat historii Polski Podróż w świat politologii Słownik szkolny. Historia Polski Wyścig rydwanów
Wszystkie książki Jerzy Pilikowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Słownik szkolny. Historia Polski? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Słownik szkolny. Historia Polski. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat