Śmierć pieniądza. Nadchodzący upadek międzynarodowego systemu walutowego

James Rickards
Książka Śmierć pieniądza. Nadchodzący upadek międzynarodowego systemu walutowego
Książka Śmierć pieniądza. Nadchodzący upadek międzynarodowego systemu walutowego
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

 

Kronika przyszłej agonii dolaraCzeka nas apokalipsa. Nie wywołają jej jednak ani zmiany klimatyczne, ani zderzenie z asteroidą. Rzeczywistość jest bardziej prozaiczna. Pogrąży nas upadek dolara. Jakich skutków możemy się spodziewać? Prawdopodobne jest załamanie się międzynarodowego systemu walutowego, ponieważ jeśli świat straci zaufanie do dolara, żadna inna waluta nie będzie w stanie zastąpić go w roli światowej waluty rezerwowej. Nadchodzącą zawieruchę przetrwają tylko te kraje i osoby, które już dziś się na nią przygotują. Podczas lektury tej książki przekonasz się, że następna zapaść finansowa nie będzie miała sobie równych…

Autor tej przenikliwej książki pokazuje, w jaki sposób zwykli obywatele, oszczędzający i inwestujący ciężko zarobione pieniądze, stali się królikami doświadczalnymi w laboratorium banków centralnych. Najważniejsi gracze finansowi na świecie — rządy państw, duże banki, instytucje multilateralne — zawsze jakoś sobie poradzą i wspólnie ustalą nowe reguły gry. Prawdziwymi ofiarami następnego kryzysu będą drobni inwestorzy, którzy założyli, że to, co działało przez całe dziesięciolecia, będzie działało nadal. Na szczęście nie jest jeszcze za późno, żeby przygotować się na nadchodzącą śmierć pieniądza. Przeczytaj o czekających nas zagrożeniach i dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje finanse, by nie stać się ofiarą nadchodzącego globalnego kryzysu finansowego.


James Rickards jest autorem bestsellera Wojny walutowe. Nadejście kolejnego globalnego kryzysu, przetłumaczonego na 12 języków i wysoko ocenionego przez „Financial Times”, agencję Bloomberga i „Politico”. Jest menedżerem portfela w firmie West Shore Group oraz doradcą do spraw międzynarodowych zagrożeń ekonomicznych i finansowych w Departamencie Obrony i służbach wywiadowczych Stanów Zjednoczonych. Brał udział w pierwszej finansowej grze wojennej przeprowadzonej przez Pentagon. 
Data wydania: 2014
ISBN: 978-83-246-9640-6, 9788324696406
Wydawnictwo: Onepress
Kategoria: Ekonomia
Stron: 304

Autor

James Rickards James Rickards Autor bestsellera "Wojny walutowe. Nadejście kolejnego globalnego kryzysu", przetłumaczonego na 12 języków i wysoko ocenionego przez „Financial Times”, agencję Bloomberga i „Politico”. Jest menedżerem portfela w firmie West Shore Group oraz doradcą ...

Książki James Rickards

Wszystkie książki James Rickards

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Śmierć pieniądza. Nadchodzący upadek międzynarodowego systemu walutowego? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Śmierć pieniądza. Nadchodzący upadek międzynarodowego systemu walutowego”- James Rickards

Książka Droga do ruiny. Tajny plan globalnego kryzysu finansowego
Droga do ruiny. Tajny plan ... James Rickards
Metody naukowe można stosować w ekonomii i uzyskiwać dzięki ...
Książka Wojny walutowe. Nadejście kolejnego globalnego kryzysu.
Wojny walutowe. Nadejście k... James Rickards
Czy dolar, będący od wielu dekad walutą rezerwową świata, ...
Książka Księgarenka w Big Stone Gap
Księgarenka w Big Stone Gap Wendy Welch
{}8/10
Opowieść o tym, jak kochające się małżeństwo, dwa koty, dwa ...
Książka Rework
Rework Jason Fried, David Heinemeier "DHH" Hansson
{}9.6/10
Na początek zapomnij o przestarzałym, klasycznym modelu zakł...
Książka Zawód. Opowieści o pracy w Polsce. To o nas
Zawód. Opowieści o pracy w ... Kamil Fejfer
{}7/10
To książka pokoleniowa. Trzydziestolatkowie z dużych i małyc...

Cytaty z książki

O nie! Książka Śmierć pieniądza. Nadchodzący upadek międzynarodowego systemu walutowego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe