Śmiertelny chłód

Camilla Ceder
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Śmiertelny chłód
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

W grudniowy poranek dzwonek telefonu wyrywa Seję ze snu. Telefonuje roztrzęsiony sąsiad, Åke, który natrafił na zmasakrowane zwłoki na terenie starego warsztatu samochodowego. Zaalarmował już policję, ale zepsuł mu się samochód i prosi Seję, żeby go tam podwiozła.
Po bolesnym rozstaniu z partnerem Seja odzyskała nareszcie spokój i poczucie wolności. Ale kiedy wjeżdżają z Åkem na podjazd do warsztatu, wszystko przewraca się do góry nogami. Seja zauważa zardzewiały szyld z nazwiskiem właściciela. Nagle powracają odległe wspomnienia, które szybko przeradzają się w obsesję. Jej konsekwencje dotkną nie tylko dziewczyny, lecz także kierującego policyjnym dochodzeniem komisarza Christiana Tella...
Śmiertelny chłód to pierwsza część cyklu kryminalnego, którego bohaterami są dziennikarka Seja Lundberg i komisarz policji Chistian Tell. W przygotowaniu kolejny tom – Babilon.
Camilla Ceder zadebiutowała mocnym akcentem. Śmiertelny chłód to ciekawa, pobudzająca do refleksji, wiarygodna i bardzo dobrze napisana powieść o tym, że nie ma ucieczki przed przeszłością.
Dagens Industri
Camilla Ceder urodziła się w 1976 roku i mieszka w Göteborgu. Zadebiutowała powieścią Śmiertelny chłód (2009), która przyniosła jej ogromny sukces. Powieść została już sprzedana do Niemiec, Holandii, Francji, Włoch, Hiszpanii i Danii. Camilla Ceder pracuje jako kurator i pracownik socjalny, ale ostatnio coraz więcej czasu poświęca pisaniu.
Data wydania: 2012-08-08
ISBN: 978-83-7554-454-1, 9788375544541
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: Czarna Owca
Cykl: Christian Tell, tom 1
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 546
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Camilla Ceder Camilla Ceder
Urodzona 1 stycznia 1976 roku w Szwecji
Mieszka w Göteborgu. Zadebiutowała powieścią Śmiertelny chłód (2009), która przyniosła jej ogromny sukces. Powieść została już sprzedana do Niemiec, Holandii, Francji, Włoch, Hiszpanii i Danii. Camilla Ceder pracuje jako kurator i pracownik socjalny...

Pozostałe książki:

Śmiertleny chłód Babilon
Wszystkie książki Camilla Ceder

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Dla miłośników skandynawskich kryminałów i psychologicznych wątków...

10.01.2013

Lubicie skandynawskie kryminały i thrillery? Ja bardzo je cenię i sięgam po nie zawsze, gdy mam taką okazję. Ostatnio wpadła mi w łapki książka „Śmiertelny chłód”, czyli pierwsza część cyklu autorstwa szwedzkiej pisarki Camilli Ceder. Kilka słów o treści... Małe, nadmorskie miasteczko. Ake Melkersson z powodu awarii samochodu trafia do warsztatu ... Recenzja książki Śmiertelny chłód

@kasandra@kasandra × 1

Moja opinia o książce

Opinie

@Eli1605
2020-08-07
5 /10
Przeczytane Posiadam E-book 2020 2020

Generalnie lubię skandynawskie kryminały więc gdy trafił mi się nieznanej mi autorki to oczywiście nie omieszkałam przeczytać. Pomysł na fabułę całkiem niezły, akcja nie pędzi na złamanie karku ale powoli się rozwija. Co jakiś czas pojawiają się nowe morderstwa, nowi podejrzani, nowe motywy. Nie udało mi się polubić Christiana Tella z powodu jego charakteru, do jego pracy jako śledczego mam niewiele uwag. Całkiem dobra książka chociaż można by ją trochę skrócić i nic by się z tego powodu nie stało. Odejmuję jednak gwiazdkę za literówki i całe " wyrazówki" - w tekście dość często niestety pojawiają się wyrazy nie mające nic wspólnego z treścią i mocno utrudniają czytanie. Myślę, że tu zawaliła korekta. Mam nadzieję , że drugi tom będzie lepiej sprawdzony.

× 18 | link |
@Asamitt
2019-11-23
4 /10
Przeczytane Skandynawskie/Nordyckie tereny ✿ Cykle / Sagi / Wielotomowe Thriller/Kryminał/Sensacja ✈ Wymienione/Sprzedane

Książkę mogłabym ocenić na dobrą, gdyby należała do gatunku dramatu, ale z uwagi na charakter kryminalny uważam ją za słabą. Podążanie wątkami kryminalnymi jest nużące przez to, że trzeba przebijać się przez mocno rozbudowane portrety postaci, ich rozmyślania, opisywanie problemów oraz próby ich motywowania, oceniania itp. Warstwa obyczajowa z nadpisaną psychologiczną otoczką jest jak kajdany ciągnące topiącego się na dno. Przy tak dużej objętości tekstu w sumie odnosi się wrażenie, że niewiele dotyczy policyjnej ścieżki wyznaczającej tropy mordercy. Nie oszukujmy się, Lackberg też nie jest dobra w skupianiu się na prowadzeniu śledztwa. Obie panie łączy budowanie treści na społecznych uwarunkowaniach oraz rozbudowanym opisie życia bohaterów. Dlatego jestem w stanie zrozumieć skąd taka etykietka na okładce "Śmiertelnego chłodu". Jednak Ceder jeszcze bardziej odsuwa na boczny tor sam wątek kryminalny, żeby opisywać motywy ludzkich działań, wikłać się w odczuwane przez nich lęki, analizować patologie. W takim gąszczu zbędnej treści trudno śledzić poczynania policji i jeszcze mówić o trzymaniu napięcia. Nadmiernie rozwleczona fabuła zabiła, w tym wypadku, całą przyjemność jaką można mieć przy czytaniu kryminału.
Pomijając śledztwo sama warstwa społeczno-obyczajowa nie jest taka zła, choć odnosiłam też wrażenie, że autorka pobieżnie przechodzi przez ważne kwestie. Możliwe, iż to spowodowane jest nagromadzeniem tylu tematów w jednym. Jeśli już dokonuje się wyboru, co to społec...

× 3 | link |
@bastet
2013-04-02
7 /10
Przeczytane

Wiele osób krytykuje tę powieść. Natomiast mnie ona się bardzo podobała. Lubię takie kryminały z wątkami psychologicznymi i opisami życia bohaterów. Przyznam,że ani przez chwilę się nie nudziłam czytając ją i chętnie sięgnę po następną powieść autorki. Naklejka skierowana do fanów Lackberg według mnie nie trafiona,bo osobiście Ceder o wiele bardziej mi przypadła do gustu,niż Lackberg której dwie powieści odłożyłam (przyznaję się bez bicia).

× 2 | link |
@Remma
2021-03-04
9 /10
Przeczytane cykl kryminał/sensacja
@ant_07
2014-08-05
5 /10
Przeczytane
@kasandra
2013-01-10
8 /10
Przeczytane Posiadam

Cytaty z książki

O nie! Książka Śmiertelny chłód. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Babilon
Babilon
Camilla Ceder
6.9/10
"Babilon" to drugi tom cyklu, którego bohaterami są dziennikarka Seja Lundberg i komisarz policji Ch...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl