Sowieccy dyplomaci o genezie Organizacji Narodów Zjednoczonych

Wojciech Materski
Sowieccy dyplomaci o genezie Organizacji Narodów Zjednoczonych
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Autor książki, wybitny historyk i sowietolog, przygotowując przed laty (1977-1980) pracę habilitacyjną poświęconą genezie Organizacji Narodów Zjednoczonych, podjął śmiałą jak na tamte czasy próbę dotarcia do wysokich urzędników z bezpośredniego zaplecza kierownictwa sowieckiego resortu spraw zagranicznych, biorących udział w przygotowaniach do powołania nowego systemu powszechnego bezpieczeństwa i w pracach nad jego instytucjonalizacją. Jego rozmówcy: Walentyn M. Bierieżkow, Kiryłł W. Nowikow, Aleksiej A. Roszczin, Michał M. Junin mieli wiele do powiedzenia na temat sowieckiej polityki zagranicznej tamtej doby, mechanizmów nią rządzących, kulis jej realizacji, a przede wszystkim dążeń do powołania nowej międzynarodowej struktury, która kończyłaby okres izolacji Związku Sowieckiego, wyrzuconego z Ligi Narodów w grudniu 1939 r. po agresji na Finlandię. Niniejsza książka, której trzon stanowią zapisane przed laty relacje, może stać się atrakcyjną lekturą dla miłośników historii powszechnej i historyków badaczy zainteresowanych tematyką sowietologiczną.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-7399-268-9, 9788373992689
Wydawnictwo: RYTM Agencja

Autor

Wojciech Materski Wojciech Materski
Urodzony 18 kwietnia 1944 roku w Polsce (Warszawa)
Wojciech Jerzy Materski – polski historyk, politolog, badacz najnowszej historii powszechnej Polski, były dyrektor Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk, profesor nauk humanistycznych. W 1968 ukończył studia na Wydziale Historycznym...

Pozostałe książki:

Gruzja Na widecie. II Rzeczpospolita wobec Sowietów 1918-1943 Katyń nasz ból powszedni Dyplomacja Polski Lubelskiej (lipiec 1944-marzec 1947)
Wszystkie książki Wojciech Materski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Sowieccy dyplomaci o genezie Organizacji Narodów Zjednoczonych aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Sowieccy dyplomaci o genezie Organizacji Narodów Zjednoczonych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl