Spalina spawa, czyli etiuda na dziesięć taktów

Mikołaj J. Stankiewicz
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Spalina spawa, czyli etiuda na dziesięć taktów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Pawełek za kilka miesięcy skończy 10 lat. Tak samo jego brat Bartek. W końcu są bliźniakami, więc przydarza im się to samo. Przydarza im się też królewski wirus, który przyszedł z daleka. Przydarza im się jednak z perspektywy dziecka – jako zagadkowy stwór czyhający w szafie, aż zgaśnie światło w pokoju dziecięcym, aby zaatakować w ciemnościach.

Utwór skomponowany dla niepełnoletnich. Pełnoletni mogą czytać, pod warunkiem że dostrzegą w sobie ­dziecko. Ci, którzy piłują powagę dorosłego i/lub szturchają los niepełnoletnich, nie mogą sięgać po ten utwór. Jeśli to zrobią, jadowite węże pokąsają ich na śmierć.

Mimo to „Spalina” nie jest książką dla najmłodszych. To nowela dla młodych i starych dorosłych, którzy są w stanie wczuć się na nowo w sytuację dziecka – bezbronnego, wystraszonego, ale i instynktownie szukającego w życiu dobrych stron.

Oddajemy Wam książkę, która przejmie Was do głębi, bo chociaż główny bohater, jego pomysły i sposób postrzegania do złudzenia przypominają sławnego na cały świat Mikołajka, to jednak w jego życie wkracza ­niespodziewanie brutalny świat dorosłych, którego zasady spowodują, że nie tylko najmłodsi, ale również i najstarsi będą buntować się przeciwko niesprawiedliwości dorosłego świata i uronią co najmniej kilka szczerych łez.

Data wydania: 2020-11-26
ISBN: 978-83-66616-34-9, 9788366616349
Wydawnictwo: Borgis
Kategoria: Powieść polska
Stron: 116
dodana przez: Vernau

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Spalina spawa???

4.07.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Spalina spawa, czyli etiuda na dziesięć taktów" jest debiutem literackim Mikołaja J. Stankiewicza. Głównym bohaterem, a zarazem narratorem jest dziewięcioletni Pawełek. Chłopiec wraz z rodzicami i starszym o 7 minut bratem bliźniakiem planuje, gdzie spędzą ferie zimowe oraz wakacje. Robią nawet rezerwacje. Pawełek opowiada o sobie i swoich najbli... {} Recenzja książki Spalina spawa, czyli etiuda na dziesięć taktów

@paulina2701@paulina2701 {}× 3

Moja opinia o książce

Opinie

@paulina2701
2021-07-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Wzruszająca opowieść dziewięcioletniego chłopca, która zaskakuje i wciąga na tyle, że się od niej nie oderwiesz dopóki nie skończysz czytać.

{} | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Spalina spawa, czyli etiuda na dziesięć taktów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl