Społeczność międzynarodowa wobec Kurdów irackich

Renata Kurpiewska-Korbut
Książka Społeczność międzynarodowa wobec Kurdów irackich
Książka Społeczność międzynarodowa wobec Kurdów irackich
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Kurdystan jest wyjątkowym regionem na Bliskim Wschodzie. Jego strategiczne położenie pomiędzy Turcją, Iranem, Irakiem a Syrią powoduje, że intensywnie ścierają się tam różne siły polityczne, ekonomiczne, religijne i kulturowe. Kurdowie stanowią stosunkowo dużą społeczność na Bliskim Wschodzie i nadal są jednym z najliczniejszych narodów świata pozbawionych własnego, niepodległego państwa. Szczególnie interesujący jest przypadek Kurdystanu irackiego, który stanowi unikalny eksperyment ustanowienia własnej państwowości na bazie posiadanej autonomii w postkolonialnym układzie sił na Bliskim Wschodzie. […] W kontekście procesów w nim zachodzących oraz w świetle najnowszych analiz na ten temat dzieło Renaty Kurpiowskiej-Korbut, która ukazuje liczne napięcia, dramaty, prawidłowości i paradoksy w procesie konstrukcji kurdyjskiej tożsamości, jest niezwykle wartościowe. Podejmowane przez Autorkę problemy sytuują się na obszarach politologii, historii i socjologii. ks. prof. dr hab. Krzysztof Kościelniak  
Data wydania: 2014
ISBN: 978-83-7638-236-4, 9788376382364
Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
Cykl: Societas, tom 60
Stron: 296
dodana przez: mrbiggles

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Społeczność międzynarodowa wobec Kurdów irackich? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Społeczność międzynarodowa wobec Kurdów irackich. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}