Sprawa majora Jerzego Sosnowskiego w świetle dokumentów analitycznych Oddziału II i zeznań Franza Pfeifera

Piotr Tadeusz Kołakowski, Andrzej Krzak
Sprawa majora Jerzego Sosnowskiego w świetle dokumentów analitycznych Oddziału II i zeznań Franza Pfeifera
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W latach 30. XX wieku major Jerzy Sosnowski brylował na niemieckich salonach, dokonywał miłosnych podbojów godnych wielkich amantów przedwojennego kina i zbierał informacje wywiadowcze. Początkowo jego wielkie zasługi cieszyły zwierzchników, z czasem misterna gra zaczęła budzić coraz więcej podejrzeń i to zarówno po stronie polskiej, jak i niemieckiej. Aresztowanie w Niemczech, wymiana agentów, więzienie i niejasne dalsze losy, w tym związki z Sowietami, po wybuchu II wojny światowej spowodowały, że trudno ocenić jego działalność. Są tacy, którzy wierzą, że był prawdziwym asem polskiego wywiadu, są też wątpiący w jego lojalność. W tej książce czytelnik znajdzie wiele dokumentów i może sam zabawić się w detektywa.
Data wydania: 2015-10-15
ISBN: 978-83-7427-974-1, 9788374279741
Wydawnictwo: DEMART
Kategoria: Historia
Stron: 282

Autor

Piotr Tadeusz Kołakowski Piotr Tadeusz Kołakowski
Urodzony w 1966 roku w Polsce (Gdańsk)
Piotr Tadeusz Kołakowski – polski historyk, prof. zw. dr hab. Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Dubois w Koszalinie. W 1991 r. ukończył studia historyczne w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Słupsku. Od 1992 r. pracownik naukowy tej...

Pozostałe książki:

NKWD i GRU na ziemiach polskich 1939-1945 Polski wywiad wojskowy 1918-1945 Pretorianie Stalina. Sowieckie służby bezpieczeństwa i wywiadu na ziemiach polskich 1939-1945 Czas próby. Polski wywiad wojskowy wobec groźby wybuchu wojny w 1939 roku Między Warszawą a Pragą
Wszystkie książki Piotr Tadeusz Kołakowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Sprawa majora Jerzego Sosnowskiego w świetle dokumentów analitycznych Oddziału II i zeznań Franza Pfeifera? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Sprawa majora Jerzego Sosnowskiego w świetle dokumentów analitycznych Oddziału II i zeznań Franza Pfeifera. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl